Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Bylinné čaje – strážci našeho zdraví

29.10.2010

bylinné čaje v hrnkáchTrpíte bolestmi hlavy, zažívacími potížemi či nespavostí? Máte oslabenou imunitu a nevíte, jak ji posílit? Trpíte častými virózami a nechcete se neustále dopovat množstvím léků a chemikálií? Máme pro vás řešení! Zkuste objevit léčivou sílu bylinek – bylinkové čaje totiž mohou být ideálními společníky při vašem snažení o utužení zdraví.

Zdraví pomocníci

Bylinné čaje jsou ideálními společníky při cestě za lepším zdravím. Odedávna jsou používány jako přírodní alternativa k lékům. Díky nim se můžete vypořádat s různými nemocemi a neduhy. Znaly je již naše babičky a v poslední době poptávka po nich také vzrůstá. Přírodní léčiva se stávají čím dál populárnějšími a tudíž se i nabídka různých bylinných čajů a směsí rozrůstá.

Velkou výhodou bylinných čajů je fakt, že působí komplexně. Neléčí tak jen oddělené části těla izolovaně,  jak tomu je u většiny medikamentů, ale ovlivňují celé tělo. Zároveň ale díky tomu nepůsobí tak rychle, jako běžné léky.

Bylinné čaje se dělí na jednodruhové a vícedruhové. Jedná se o různé směsi bylin, které pomáhají například při žaludečních potížích, nespavosti, podrážděnosti a tak dále. Čaje a čajové směsi jsou vyráběny absolutně bez chemikálií, konzervantů a barviv.

Proč tedy zařadit bylinné čaje do každodenního života? Zejména díky jejich povzbuzujícím a léčivým účinkům. Bylinky obsahují vitamíny, minerály, a další zdraví prospěšné látky. Jsou výbornými pomocníky při hubnutí nebo detoxikaci. Pomáhají při chřipkách a nachlazeních, zmírňují kašel a pomáhají organismu bojovat s nemocemi.

Kopřiva, meduňka, heřmánek – vhodné nejen na spánek

A na které bylinky konkrétně byste se měli zaměřit? Bez černý, podběl a lípa vám pomůžou při nachlazení, divizna zase při kašli a chrapotu. Semena fenyklu použijte, trpíte-li zácpou a zažívacími problémy. Heřmánek pomáhá pročistit pleť, má protizánětlivé účinky a  upravuje zažívání. Květy hlohu zase posilují srdce a prokrvují cévy. Jsou tak ideálními pomocníky při nespavosti a neklidu. Listy jahodníku používejte při chudokrevnosti, nervozitě, průjmu, střevních a močových potížích. Odvar z kopřivy pročišťuje organismus, je tedy ideální k detoxikaci. Stejné účinky najdete u máty, která taktéž pomáhá při střevních potížích. Nálev z květů levandule používejte při bolestech hlavy a k uklidnění nervů. Také meduňka uklidňuje a podporuje spánek. Nať mateřídoušky se používá při nachlazení, žaludečních potížích, křečích v žaludku, migréně, závratích, plynatosti, proti ledvinovým a močovým kamenům. Řebříček je skvělý pomocník při zánětu průdušek. Zároveň podporuje trávení. Plody šípku jsou velmi cenným zdrojem vitamínu C.

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus