Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčba kloubů kmenovými buňkami

29.7.2015

Mezi nejčastější kloubní onemocnění patří artróza. Při ní dochází k degenerativním změnám v kloubu, ubývá chrupavka, porušuje se její obnova, a v návaznosti na to dochází i ke změnám tkání v okolí kloubu. Artróza je bolestivá a snižuje pohyblivost kloubů. Postihuje polovinu populace nad 70 let, ale trpí jí i mnohem mladší lidé. Mezi nejčastější příznaky patří ztuhlost kloubů na začátku pohybu, bolesti nejen v pohybu, ale i v klidu, citlivost na chlad a změny počasí a celkově horší pohyblivost.

Nová metoda léčby artrózy

Jak lze artrózu řešit? V pokročilém stavu bývá nutná operace, například totální endoprotéza kyčelního kloubu. Tomu je ale potřeba předejít. Operace je pro pacienta náročná, a pokud by byl způsob, jak se jí vyhnout, většina lidí by ho ráda využila. K novým technologiím léčby artrózy patří léčba kloubů pomocí vlastních kmenových buněk pacienta. Jde o metodu pocházející z USA, a v České republice schválenou. Nejde o žádné šarlatánství, naopak, má úžasné a prokazatelné výsledky. Tuto metodu provádí i MUDr. Ladislav Lukáč ze společnosti Arthro Biotherapy. Podstoupit léčbu kloubů můžete na klinikách v Praze, Brně, Ostravě nebo Bratislavě.

Co jsou to kmenové buňky?

Kmenové buňky jsou nediferencované buňky, které se za určitých okolností mohou přeměnit (diferencovat) v buňky všech zárodečných vrstev organismu. A chrupavka je druhem pojivové tkáně, vyvíjející se ze zárodečného listu zvaného mezoderm.

Jak probíhá aplikace kmenových buněk do kloubu?

Pacientovi se v lokální anestezii odebere za pomoci stříkačky a jehly přibližně 50 ml tukové tkáně. Z tohoto aspirátu se za pomoci unikátního postupu izolují kmenové buňky. 1 ml tukové tkáně jich obsahuje až 500 000. Je to mnohem více, než v kostní dřeni. Koncentrát s vysokým obsahem mezenchymálních kmenových buněk se aplikuje do postiženého kloubu. V kloubu dojde k přeměně kmenových buněk v buňky, které tvoří růstové faktory, aktivní regeneraci chrupavky a utlumení bolesti.

Pro koho je tato metoda vhodná?

Rozeznáváme 4 stupně artrózy. Léčba kloubů pomocí kmenových buněk je nejúspěšnější u pacientů se stupněm postižení 1 a 2, u kterých je ještě přítomna kloubní chrupavka. U stupně 4 je chrupavka zdevastovaná nebo úplně nepřítomná. Zákrok není hrazen zdravotní pojišťovnou, nemusíte se ale bát neúspěchu a peněz „vyhozených oknem“. Každý pacient je individuálně posuzován a je mu dopředu sdělena prognóza. Pokud je artróza v tak pokročilém stadiu, že jsou výsledky terapie kmenovými buňkami nejisté, je na to každý pacient upozorněn. Přečtěte si i hodnocení MUDr. Lukáče na stránce znamylekar.cz nebo reference pacientů.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus