Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Bez čeho se školák neobejde?

3.3.2019

Ať už se chystáte pořizovat celou školní výbavu pro budoucího prvňáčka, nebo doplňujete tu stávající již zkušeného školáka, je třeba udělat si přehledný seznam vybavení a pomůcek, které každé dítě ve škole bude potřebovat.

Základem je kvalitní školní batoh

Pro malé školáčky se hodí jiný typ aktovek a batohů než pro starší děti. Přesto všechny školní batohy musí splňovat určité normy, aby se s nimi dětem dobře manipulovalo, neničily si záda a vydržely jim déle než jeden rok. Dbejte na to, aby měl batoh vyztužená, ergonomicky tvarovaná záda. Dítě nastupující do první třídy není žádný obr, a má-li každý den nosit na zádech aktovku plnou učení a dalších věcí, je nanejvýš důležité, aby se její váha rovnoměrně rozložila po celých zádech dítěte. Popruhy by měly být dostatečně široké a rovněž polstrované, aby školáka nikde nedřely.

Jak by měla aktovka vypadat vzhledově?

Školní aktovka pro prvňáčka by měla být ušitá z pevného a barevného materiálu. Pro dívky se hodí jiné barvy a vzory než pro chlapce, nicméně v obou případech platí, že by barvy na aktovce měly být výrazné. Chybět nesmí ani reflexní prvky. V zimě bude dítě chodit do školy ještě za tmy, je tedy pro jeho bezpečnost nezbytné, aby bylo dobře vidět. Myslete na to i při výběru oblečení. Školní batoh pro 2. stupeň se liší především tvarem a velikostí. Stále by však měl splňovat všechny zdravotní a bezpečnostní normy popsané výše. Dobře si prohlédněte kvalitu šití i zipů, neopomeňte také praktičnost členění batohu na jednotlivé kapsy a přihrádky.

Spolehněte se na českého výrobce školních potřeb

Nejen aktovky a studentské batohy, ale veškeré školní potřeby vyrábí lety prověřená česká firma Stil. Jejich kvalitní výrobky splňují veškeré požadované normy, zároveň jsou praktické a bezpečné. Navíc jsou cenově dostupné.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami