Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Bolí vás po sportovním výkonu svaly, klouby či záda?

30.8.2017

Léto je obdobím, kdy se většina lidí věnuje sportu daleko více než po zbytek roku. Hezké počasí přímo vybízí k tomu, abyste se vydali na dalekou túru nebo třeba cyklovýlet. Jenže mnoho lidí od takových aktivit odrazuje strach z bolesti. Nejste-li na zátěž zvyklí, je pravděpodobné, že vás následující den budou bolet svaly, klouby nebo záda. Ale dá se s tím bojovat.

Vzdávat se sportovních aktivit kvůli bolesti je zbytečné, jelikož existují prostředky, které vás těchto potíží rychle zbaví. Až pojedete na turistickou dovolenou, vzpomeňte si na to a přibalte si do batohu třeba Olfen gel nebo Olfen léčivé náplasti (více informací: http://www.olfen.cz/). Proti čemu všemu pomáhají?

Bolest svalů po velké námaze

Bolest svalů se nejčastěji objevuje po nadměrné fyzické námaze. Slovo nadměrná je obtížně definovatelné, protože běžné fyzické vytížení je individuální u každého člověka. Každopádně pokud své svaly přetížíte, vzniknou v nich mikroskopické trhlinky projevující se právě bolestí. Někdy se přidávají i otok a ztuhlost. Kromě léčivých přípravků vám od bolesti uleví chůze, plavání či lehký strečink. Potíže však mohou přetrvávat i týden.

Bolest kloubů v pozdějším věku

S bolestmi kloubů se ve svém životě setká téměř každý, s přibývajícím věkem se zhoršují, jelikož klouby jsou opotřebované. Ve věku 30-50 let se mohou projevovat první příznaky, nad 50 už jsou bolesti zcela normální. Nejdříve se projevují u kolen či kyčlí. Chcete-li končetinám ulevit, omezte sporty na tvrdém povrchu, zbavte se nadváhy a pořádně se oblékejte. Klouby jsou totiž náchylné na chlad.

Bolest zad po nekontrolovaném pohybu

Často se stačí jen neopatrně pohnout nebo zvednout těžké břemeno a záda vás pak budou trápit ještě několik dní. Příčinou bývá i dlouhodobé sezení. Uleví vám speciální cviky, ergonomická pracovní židle, správné držení těla, zhubnutí nadváhy. Pokud vás ale potíže trápí dlouhodobě, zajděte si k lékaři. Bolestmi zad se projevují i vážnější nemoci.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami