Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Česnek: Jak se pěstuje a kde ho koupit?

22.8.2020

Česnek je nenahraditelnou součástí kuchyně, přičemž dodává výbornou chuť masu, omáčkám, ale i pomazánkám. Stále více pěstitelů se snaží o vlastní úrodu. Pokud chcete pěstovat vlastní česnek, měli byste zohlednit spoustu jiných faktorů, protože ne vždy je česnek kvalitní. Velice důležité je zaměřit se na klimatické podmínky, typ půdy i na konkrétní odrůdu česneku.

Jak se česnek pěstuje?

Základní zásady dodržujte hned během výsadby. Česnek vysaďte ve správný čas, nezapomínejte na moření a zvolte správnou odrůdu, neboť každá je specifická jinými parametry. Odrůda by měla být kvalitní a česká, zapomeňte na zahraniční alternativy. V posledních několika letech se do našich končin dostávají i odrůdy z Číny, Argentiny, Španělska, Maďarska a Polska.

Produkce českých pěstitelů nedokáže pokrýt poptávku. V neposlední řadě se zaměřte na to, aby byl česnek určený přímo k výsadbě.

Jaké odrůdy existují?

Odrůd česneku je hned několik, odlišují se chutí a dalšími vlastnostmi. Jako první se nabízí bílý ozimý Dukát, jenž je charakteristický velkými stroužky a pevnou palicí. Stejně tak se vyznačuje vynikající chutí. Fialový ozimý paličák Unikat má zase střední stroužky a sklízí se hned v červnu. Jarní bílý nepaličák Lumír je vhodný ke skladování, protože vydrží i do další sklizně. Velice vychvalované jsou i další odrůdy jako Havel, Karel IV. a Benátčan.

Kde koupit vypěstovaný česnek?

Pokud si chcete koupit výtečný český česnek, obraťte se na společnost ALA a.s. Řepníky, která má z letošní sklizně odrůdu Havel. Pěstuje domácí česnek na prodej bez pesticidů, před výsadbou bývá mořený Sulkou a ošetření během vegetace se soustředí na okopávání. Sklizeň probíhá jednoúčelovým strojem a dále se zpracovává ručně. Prodej česneku a více informací najdete na webové stránce společnosti www.alarepniky.cz.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami