Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Co je dobré mít ve své domácí lékárničce?

27.1.2017

Jsou zdravotní problémy, které v mnoha případech vyřešíte jednoduše sami, bez nutnosti navštěvovat lékaře. A to pomocí věcí, které máte doma ve své lékárničce. Pokud nevíte, co by v ní nemělo chybět, podívejte se společně s námi na několik tipů. Pokud se podíváte na katalog zdravotních potřeb, musíme říci, že ideální je začít několika základními léky. Které sem můžeme zařadit? My rozhodně doporučujeme:

·         Léky proti bolesti a teplotě

·         Přípravky proti kašli

·         Přípravky proti rýmě

Tímto způsobem celkem dobře eliminujete veškeré problémy, které jsou spojeny s klasickým nachlazením, které každého z nás potkají během života mnohokrát.

Myslete i na drobná poranění

Nejenom pokud máte děti, ale i v rámci běžného života může dojít k tomu, že se škrábnete, nebo jinak poraníte. V takovém případě je třeba ránu ošetřit. Hlavně potom tak, aby do ní nevnikly další nečistoty. Zde pomohou levné náplasti. Jednoduché řešení, které by mělo být samozřejmostí každé domácí lékárničky. A to nejenom na klasická poranění, jelikož pomoci mohou třeba i v případě puchýřů na noze, stejně jako v případě dalších situací, kdy je třeba krýt drobnou ránu kdekoliv na vašem těle.

Na co dále nezapomenout?

Když mluvíme o ošetření poranění, je dobré mít k dispozici i desinfekci, které zajistí, že ošetřovaná rána bude čistá. Pokud by byla větší, více než náplast pomohou obvazové materiály. Dále doporučujeme mít v domácí lékárničce i přípravky na ošetření drobných popálenin, které například v kuchyni nejsou ničím výjimečným. To vše doplňte přípravky, které pomohou třeba při zažívacích potížích, nebo nevolnostech. A jelikož je mnohdy důležitá i prevence, nezapomínejte také na vitamínové doplňky. I ty se hodí mít při ruce. Hlavně ve chvíli, kdy se blíží třeba chřipková epidemie. Budete mít jistotu, že s posílením imunity budete moci začít ihned.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami