Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Co lze očekávat po první zkušenosti s alternativní medicínou

15.4.2018

Po první akupunktuře nebo čištění meridiánů může být pacient velmi často překvapený z projevů vlastního těla. Někdy totiž může dojít k dočasnému zhoršení zdravotního stavu. Z jakého důvodu se to děje?

Bolest, tlak a svědění

V prvé řadě je třeba říct, že tato reakce je naprosto normální. Tělo s námi může komunikovat prostřednictvím signálů jako je bolest, tlak nebo svědění. Jakmile je něco v nepořádku, tělo s námi začíná komunikovat. Pokud však tomu nepřikládáme váhu, receptory pomalu utichají a tělo přestane vydávat na komunikaci energii. Po první návštěvě akupunktury se však tělo probere a znovu začne komunikovat.

Uvolňování škodlivin

Prostřednictvím alternativní medicíny se tělo čistí a detoxikuje. Díky tomu se uvolňují usazené škodliviny v těle, což ovšem vyžaduje obrovské množství energie. Je proto běžné, že se člověk v takové situaci cítí jako při chřipce. A někdy to vyústí i k tomu, že skutečně lehce onemocní. Nejedná se však o nic nepřirozeného a není třeba v takovém případě brát antibiotika.

Po meridiánových masážích se dále můžete potýkat s krátkodobě intenzivnějším prožíváním emocí. Například po čištění meridiánu žlučníku se u vás může objevit podrážděnost. Ta však obvykle trvá jen několik hodin. Jedná se o součást procesu čištění a není to tak nic, s čím byste si museli dělat starosti.

Odpočinek je potřeba

Závěrem lze tedy doporučit, abyste po každé proceduře z oblasti celostní a čínské medicíny pamatovali na odpočinek. Tělo pro očistu zkrátka spotřebovává velké množství energie, a proto je naprosto přirozené, že se cítíte unavení. Pamatujte i na vhodný pitný režim. Pijte buď vodu nebo bylinné čaje. A v neposlední řadě jezte lehká jídla, vyhněte se kávě a alkoholu.

Více informací o alternativní medicíně najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami