Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Co si představit pod pojmem homeopatie

20.12.2010
Heřmánek
Homeopatie patří mezi alternativní metody léčení. Samotný název pochází z řeckých slov homois (podobný) a pathos (nemoc).

Homeopatie se od klasické medicíny liší hlavně v přístupu k pacientovi. Homeopatie neléčí pouze nemoc, ale snaží se najít příčinu nemoci a léčí pacienta jako celek.

Využívá se vysoce zředěné látky, která když je podávána ve vyšších dávkách, u zdravého jedince vyvolá příznaky, které má daná léčená choroba.

Účinnost homeopatik ale není úplně vědecky dokázána, a proto se řadí do alternativní medicíny
a řada lékařů z klasické medicíny ji neuznává.

Příprava

Homeopatika se vyrábí ze surovin rostlinného, živočišného, minerálního, ale i syntetického původu. Můžou se použít i produkty pacientova organismu (bioterapeutika). Při výrobě homeopatik musí být dodrženy určité principy - podobnosti a potenciace, léky se připravují ředěním a pak následnou potenciací. Nejdříve se ze surovin vyrobí potenciovaný meziprodukt a pak z něho finální léčivo.
Mateční tinktura je meziprodukt z rostlin a živočichů. Připraví se macerací, perkolací. Jednotlivé suroviny se můžou rozdrtit nebo se z nich vylisuje štáva.  Ta se smíchá s etanolem a nechá dlouhodobě působit za studena. Pak se vše vylisuje a zfiltruje. Potom nastává potenciace, při které vymizí nežádoucí účinky. Z neúčinných látek se pak dynamizací (protřepávání během ředění) vyrobí homeopaticky účinné látky . S každou další potenciací je léčivý účinek hlubší.

Na homeopatikách najdeme označení písmen „D" nebo „CH". Dělí se podle toho, jak byly suroviny naředěny. U zředění 1:100 se uvádí „CH" (centezimální). Zředění 1:10 se uvádí D (decimální).

Surovina v přípravku slouží jako zdroj informace a je použita při výrobě a v samotném přípravku už se nevyskytuje.

Energetická informace v homeopatiku může být zničena rentgenovým zářením, teplem či světlem.  Proto homeopatika pečlivě uschovejte.

Užívání homeopatik

Brát 15 min před jídlem a po jídle. Nejčastěji se užívají ve formě granulí, které necháme volně rozpustit v puse pod jazykem. Denně se bere 5 granulí. Při léčbě se nedoporučujeme užívat mentol, kávu či fluorované zubní pasty.

Co léčí homeopatie

Používá se na léčbu chronických nebo těžko vyléčitelných chorob. Zejména ekzému, astmatu, záněty střev, únavový syndrom, bolesti kloubů, chronické bolesti hlavy, nemoci spojené s kůží, sníženou imunitou apod.

Pokud chcete zkusit léčbu homeopatií, najděte si kvalitního homeopata, který má pozitivní ohlasy od vyléčených pacientů. Pokud si nevíte rady, kde hledat, občas si kupte časopis Meduňka,
který se zabývá zdravým životním stylem.


Redakce ZS

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami