Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Dopřejte si Antistres z bylinek

16.6.2020

Jste ve stresu? Nepodléhejte mu a začněte s ním něco dělat. Dlouhodobý a chronický stres může přerůst v problémy v rodině i v zaměstnání, v deprese, obezitu a způsobit závažné onemocnění, jakým je třeba rakovina.

Proč vlastně propadáme stresu?

Je to ochrana organismu, která nám pomáhá v krizových situacích. Utéct, bránit se, vyhýbat se nebezpečí, přežít. Jenomže v dnešní době se z pomocníka, kterého jsme dostali do vínku, proměnil doslova v zabijáka. Do stresu se dnes dostáváme častěji, než tomu bylo dříve. Zatímco dříve se člověk dostal do stresové situace ve chvíli, kdy se třeba v lese potkal s nebezpečným zvířetem a musel se mu ubránit, dnes nám tyto silné impulzy chybí, avšak naše tělo se dostává do stavu jakéhosi permanentního stresu. Z toho, co dnes bude v práci, že nesplníme měsíční plán, či do porady nedodáme úkol z té minulé. Stresujeme se, že nebudeme mít dost peněz na dovolenou, že nám dítě nevezmou do školky, případně z ještě banálnějších záležitostí. Stres už se neobjevuje nárazově, ale je chronický. Stejně tak jeho nepříjemné projevy.

Stres se může objevit plíživě a mnohdy si s ním ani naše potíže nedáme do souvislosti

Dostihnou nás poruchy spánku – nespavost, či naopak nadměrná spavost a únava. Častými jsou zažívací potíže – nechutenství i přejídání se s následkem obezity. Mohou nás dostihnout poruchy libida, které pak vrcholí problémy v partnerských vztazích. U žen jsou obvyklé i menstruační potíže. Pociťujeme bolesti na hrudi a bušení srdce.

Stres souvisí s obezitou, cukrovkou, s rakovinou i se srdečními problémy. Podle posledních výzkumů není příčinou rakoviny stres samotný. Vede však k nezdravému chování – k přejídání se, ke zvýšené konzumaci cukru, soli, alkoholu. Taktéž kouříme či se nehýbeme. Srdeční problémy si navodíme kvůli zvýšenému krevnímu tlaku, který je pro tělo ve stresu typickým. Stresové hormony pak zabraňují uvolňování inzulinu, což je příčinou vzniku cukrovky, nebo zhoršení jejího stavu, pokud již diabetem trpíme.

V lidovém léčitelství se objevuje celá řada antistresových bylin

Mnohé z nich jsou notoricky známé. Třeba třezalka tečkovaná. Ta však v létě není příliš vhodnou, protože při jejím užívání nesmíme na slunce a známé jsou též její negativní interakce s některými léky. Snižuje třeba účinek antikoncepce. Zkuste proto další antistresové bylinky: kozlík lékařský, rozchodnici růžovou a vitánii snodárnou.

Bylinné trio proti stresu

Tyto tři bylinky proti stresu, kozlík, vitánii a rozchodnici, najdeme v doplňku stravy Antistres. Kozlík lékařský je pomocník kvalitního spánku a zklidňuje podráždění při stresu. Vitánie snodárná podporuje usínání, zvyšuje odolnost proti stresu, potlačuje napětí, úzkost a pomáhá ke znovunabytí duševní rovnováhy. Rozchodnice růžová pomáhá našemu organismu adaptovat se na zvýšený stres, podporuje dobrou náladu, příznivá je při bolestech hlavy ze stresu i únavě. Pomáhá též při spánkových problémech.

TIP: Nejjednodušší je tyto tři byliny užívat v kapslích. Doplněk stravy Antistres se užívá před spaním. Doporučují se dvě kapsle. Výrobcem doplňku stravy je společnost NATURVITA a výhodně jej koupíte v e-shopu Gigalékárna60 kapslí vám vydrží na měsíc užívání.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami