Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

7 důvodů, proč zajít během dovolené do sauny

30.7.2016

Ať už letos vyrážíte na Slapy nebo do Řecka, do luxusního apartmá nebo pod stan, pozorně se po příjezdu do prázdninové destinace rozhlédněte. Určitě bude poblíž sauna. Dovolená a saunování k sobě totiž neodmyslitelně patří.

Pokud jste dosud letní dovolenou se saunováním nespojovali, máme pro vás 7 důvodů, proč to změnit.

1. Usnete jako miminka

Tvrdá matrace, příliš měkký polštář nebo třeba ruch pod okny. To je jen malý výčet věcí, které mohou negativně ovlivnit kvalitu vašeho spánku na dovolené. Pokud si ale před spaním zajdete do sauny, usnete bez problémů.

2. Finská sauna vám pomůže zvládnout vedro

Vidíte se o dovolené spíše s vychlazeným drinkem v ruce než v sauně? Už naše babičky věděly, že horko nejlépe porazíte stejnou zbraní. Vysoké teploty v sauně zajistí, že vám venku bude příjemně chladno.

 

3. Uděláte něco pro zdraví…

Finská saunablahodárný vliv na kardiovaskulární systém, psychickou pohodu a imunitu. Díky celoročním návštěvám sauny budete odolnější proti zimním mrazům i angínám způsobených letními změnami teplot.

4. ...i krásu

Saunování zatočí s akné, celulitidou i toxiny. Především vás ale skvěle zregeneruje a dostane do psychické pohody, což je pro krásu nejdůležitější.

5. Pomůže s regenerací během aktivní dovolené

Pokud pro vás dovolená znamená každodenní treky po horách, maratónské běhy nebo podobné aktivity, patrně je sauna vaší dobrou známou. Nic totiž neuleví namoženým svalům lépe než saunový rituál.

6. Vytvoříte si zdravý návyk a milou vzpomínku

Začněte chodit do sauny pravidelně na dovolené a tento návyk si snadno udržíte i po zbytek roku. Navíc se při každém otevření dveří do zšeřelé, dřevem obložené, místnosti myšlenkami opět přenesete do chvílí volna.

 

7. Nic neriskujete

Víme, jak cenný je pro vás čas strávený na prázdninách. Návštěva sauny vám ale zabere maximálně dvě hodiny a pokud se vám nebude líbit, znovu už chodit nemusíte.

Saunování je ale tak příjemné, že se klidně vsadíme, že po návratu z dovolené začnete zkoumat možnosti, jak si pořídit saunu domů. My doporučujeme kvalitní sauny a infrasaunyod české firmySaunaSystem.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami