Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Ekologická řešení energií v domácnosti? Dávno už dostupná a efektivní!

2.12.2021

Otázka ekologie se řeší njen na globálním měřítku, ale také na měřítku domácností v každodenním provozu. A je potřeba říci, že v tomto ohledu opravdu moderní technologie udělala velké kroky kupředu. Občas jde o jednoduchá, občas o více důmyslná řešení, ale vždy platí, že modernější technologie umí být šetrné a ekologické v každém ohledu.

Řešení pravidelných problémů s nedostatkem vody
 

V minulých letech se mnohé oblasti v České republice dostali do nekomfortní pozice, kterou vlastně nemají ani možnost z minulosti znát. Nedostatek vody totiž u nás nikdy nebýval extrémní komplikací, která by vyžadovala dlouhodobější řešení. V posledních letech jsou ale zimy poměrně krátké, bez sněhové pokrývky. Tím pádem se podzemní voda neobnovuje dost rychle. Mnohem častěji se tak začala aplikovat řešení známá jako nádrž na dešťovou vodu.

 

 

Nádrže na dešťovou vodu jsou podzemní zařízení, která jsou efektivním řešením, jak udržovat vodu pro pozdější užití. Jsou dělány z polyethylenu, což je jeden z nejodolnějších současně dostupných materiálů. Celé jsou umístěny v podzemí a na povrchu najdeme jenom hlavní poklop s přístupem do nádrže nebo vstupní tělesa do oběhu. Vstupní tělesa se starají o doplňování dešťové vody a vyspádovaným systémem ji vedou do nádrže, kde čeká na užití. Tam se užití realizuje pomocí čerpadla a takto uschovaná dešťová voda lze použít kupříkladu ke splachování toalety, nebo k zavlažování zahrady a pozemku.

Enocean je technologie budoucnosti

Představte si, že byste mohli získávat energii z naprosto minimálních zdrojů. Například ze zlomku světla, než by ji braly standardní solární panely. Bezdrátová technologie Enocean ale dokáže ještě mnohem více a stává se tak možnou technologií budoucnosti pro domácnosti.

Ve své podstatě se jedná o velice inteligentní automatizační systém, který si umí poradit s celou řadou proměnlivých událostí a hodnot, které se ocitají v každé běžné domácnosti. Jedná se o levný a bezúdržbový systém pro správu domácnosti, s vysokou efektivitou.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami