Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

I vy můžete pomoci zachránit lidské životy! Darujte krevní plazmu.

1.8.2016

I vy můžete pomoci zachránit lidské životy! Darujte krevní plazmu.

Přejete si udělat dobrý skutek? Zlepšit den sobě i jiným? Zachránit někomu život? Nejde o nic složitého, stačí darovat krevní plazmu, ze které se vyrábí řada důležitýchléků.

Co je to krevní plazma?

Krevní plazma je nejobjemnější součástí krve. Obsahuje více než 120 různých proteinů plnicích životně důležité funkce. I proto je plazma nenahraditelnou součástí řady léků. Bohužel ji nelze vyrobit synteticky a je jí stále nedostatek. Léky z krevní plazmy mají velký význam pro řadu nemocných lidí, především pro lidi s poruchami krevní srážlivosti, poruchami imunitního systému či pro lidi po těžkých úrazech a operacích k udržení krevního objemu a životních funkcí.

Jak probíhá odběr?

Pokud vás zaujala myšlenka darovat krevní plazmu, je potřeba si vynahradit dostatek času a připravit se na to. Abyste se mohli stát dárci, je třeba mít dobrý zdravotní stav a den předem přijmout dostatek tekutin, pokud možno netučného jídla a spánku. Po vstupní zdravotní prohlídce je Vám odebrána krev pro laboratorní vyšetření krevního obrazu a poté probíhá odběr pomocí přístroje, který získává plazmu z plné krve. Plasmu oddělí a pevné části krve (červené, bílé a krevní destičky) se vrací dárci zpět. Tento proces trvá přibližně 45 minut.

Darování plazmy v Praze

Darovat plazmu můžete na pobočkách dárcovského centra Chodovči na pobočce Černý Most(obchodní centra). Čekají Vás zde také zajímavé benefity:      

·         Finanční náhrada nákladů až 450 Kč za odběr.

·         Chlazené nápoje zdarma.

·         Příjemné prostředí s Wi-Fi připojením.

·         Pravidelné kontroly zdravotního stavu včetně krevního obrazu.

·         Bezproblémové parkování.

 

Dárcovství sice přináší řadu výhod, ale kromě toho sami nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoci vy.

Zpět na výpis článků






Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami