Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Inflace útočí na naše úspory. Přidejte do svého investičního portfolia zlato

28.5.2021

Peníze vydělat je těžké, ještě těžší je pak o ně nepřijít. Nejde o naše osobní výdaje a utrácení. Ujídá nám z nich inflace a chudneme, a to i když je dáme stranou a snažíme se je uspořit třeba na důchod.

Investiční trh se mění, ale zlato jako stálice proti inflaci zůstává

Prvně si je třeba říct, že problém ztráty hodnoty úspor kvůli inflaci není jen problémem bohatých. Ještě více trápí drobné střadatele, jež ucítí každou korunu, kterou jim inflace z úspor ukrojí. Zatímco však ti bohatší už dávno do svého portfolia zařadili investiční zlato, jež je považováno za silného bojovníka proti inflaci, nižší střední třída se to zatím jenom učí. Čas však hraje v neprospěch těch, kteří zůstávají u ukládání peněz na klasické bankovní účty. Za ideální se dnes považují dva typy investic: do nemovitostí a do zlata. Která je lepší?

Zlato umožňuje investování po malých částkách

Investice do nemovitosti není pro každého. Pokud bychom do toho totiž šli za pomocí hypotéky, o dobrou investici nejde. Tedy v tom případě, pokud si takto nezajišťujeme vlastní bydlení. Ceny nemovitostí jsou vysoko a pro mnohé je dnes těžce dosažitelné vlastní bydlení, natož investice do nemovitosti pouze jako jistota pozdějšího dobrého zhodnocení. Realitní specialisté sice předpokládají další nárůst cen nemovitostí, ale když na investici nemáte, nemůžete ji zrealizovat.

S investicí do zlata je to mnohem jednodušší. Investovat můžete i menší částky. Investiční zlato lze nakupovat i pravidelně z každé výplaty. V nižší nominální hodnotě jsou investiční zlaté mince, pokud chcete investovat do zlata po větších částkách, jsou vhodné investiční zlaté slitky.

Ne každé zlato je investicí

Pozor si je nutné dát na to, že ne každé zlato je investiční. Šperky rozhodně jako investici nekupujte. Jedině investiční zlato se řídí cenou zlata a je též osvobozeno od DPH, což jej opět zvýhodňuje ve srovnání s investicemi do nemovitostí.

Naučte se sledovat cenu zlata

Pokud zvažujte nákup investičního zlata, nebo do něj již investujete, srovnejte si vždy ceny firem nabízejících investiční zlato. Vychází sice z tržní ceny, ale přesto se prodejce od prodejce mohou lišit. Ceny tradičního a osvědčeného prodejce investičního zlata najdete na webových stránkách www.zlate-mince.cz.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami