Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak bojovat s podzimním nachlazením

29.9.2016

Bojíte se, že vás na podzim potká nepříjemné nachlazení a otravná rýma? Nezoufejte! Máme pro vás několik užitečných rad, které vám pomohou zbavit se co nejrychleji kašle, rýmy, nachlazení a zánětů průdušek.

Rada první: inhalujte

Inhalování preventivně posiluje odolnost dýchacích cest a podporuje doléčování kašle. Napomáhá také při léčbě chronické rýmy, ulevuje při astmatu a alergické rýmě. Je tedy zřejmé, že použití inhalátorů přináší dospělým lidem i malým dětem úlevu. Pokud sháníte inhalátor na léčbu laryngitidy a dýchacích obtíží pro své děti, doporučujeme vám pořídit si veselý dětský inhalátor.

Rada druhá: dýchejte zvlhčený vzduch

Dýchání zvlhčeného okolního vzduchu vám pomůže zabránit vysušování sliznice a vzniku nejrůznějších potíží s dýchacími cestami. Ideální vlhkost vzduchu by měla být mezi 45 až 55 % a když vlhkost vzduchu v místnosti poklesne, tak stačí zapnout zvlhčovač vzduchu do bytu.

Pokud se chcete o účinných zvlhčovačích ovzduší dozvědět více, navštivte stránku zvlhčovače vzduchu, kde naleznete přístroje, které pomáhají astmatikům a pacientům s alergiemi a dýchacími potížemi.

Rada třetí: propláchněte si nos

Když máte rýmu a ucpaný nos, trpíte záněty nosních dutin nebo máte alergii, tak vyzkoušejte konvičku Rhino Horn. Jak funguje? Jednoduše! Stačí pomocí konvičky nalít do jedné nosní dírky teplý či vlažný solný roztok a druhou dírkou vám slaná voda samovolně vyteče ven. Tím si vyčistíte vnitřní části nosu a dutiny.

K proplachování nosu je určena vlažná voda obohacená o kuchyňskou sůl. Konvičku zvládnou používat děti od 5 let, takže s ničeho nebojte. Zvládnete to také!

Pár rad na závěr: při nachlazení vám pomůže teplá koupel se solí, bylinkové čaje nebo horký kuřecí vývar, který váš organismus také pěkně prohřeje.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami