Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak jíst zdravě? Víme, čeho se vyvarovat

27.1.2017

Máte v plánu začít se zdravým životním stylem? Pokud ano, podívejte se společně s námi na to, jakých potravin je třeba se vyvarovat. Tu první skupinu, na kterou se zaměříme, jsou potraviny s téměř nulovou výživovou hodnotou, stejně jako takové, které vám dodají třeba jenom prázdné kalorie. Obvykle se jedná o různé pochutiny, jako jsou třeba chipsy, nebo podobné smažené produkty. Ty je dobré nahradit něčím zdravějším. Skvělou náhražkou může být třeba sušený zázvor s mnoha léčivými účinky, stejně jako sušená červená řepa, nebo jiný druhy ovoce a zeleniny, které se do vyváženého jídelníčku hodí o mnoho více.

Eliminujte také tučná jídla

Dále je třeba z jídelníčku eliminovat také jídla, která označujeme jako tučná. Může se jednat hlavně o tučné maso, jako je bůček, nebo krkovice. Mnoho tuku ale může být i v jiných potravinách, jako jsou uzeniny. Zde nám může pomoci kvalitní výživové poradenství, díky kterému mnohem lépe zjistíte, co je pro vaše tělo dobré a co je naopak špatné. Pokud o tučných potravinách mluvíme, je třeba podívat se i na postup přípravy. Eliminujte tak jakékoliv smažení a raději jděte zdravější cestou. A co se do ní samotné řadí? Je to:

·         Dušení

·         Vaření

·         Grilování na sucho

Pozor na nadměrné množství cukrů

Bez čeho se během dne neobejdete, to jsou sacharidy. Tedy složité cukry. Co ale naopak musíte vynechat, to jsou cukry jednoduché. Ty rozhodně nejsou pro zdravý životní styl to pravé. Proto je dobré eliminovat různá sladká jídla, stejně jako sušenky. Pokud budete mít chuť na zákusek, zkuste raději recept na mrkvový dort, který vám jasně ukáže, že mlsat zdravě rozhodně není nic nemožného. A podobných receptů, kde nejsou použity cukry, ale třeba ani mouka dnes můžete najít více než dost. Začít se stravovat dobře je proto mnohem snazší, než si vy sami myslíte. Důležité je ve vašem plánu jenom jedno jediné. A to začít.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami