Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak řešit bolesti bříška u dětí?

12.10.2018

Není nic horšího, než když se u vašeho potomka objeví zdravotní problém. Mezi ten nejčastější patří bolesti bříška. Může to být jenom drobné krátkodobé bolení, nebo se může jednat o závažnější bolesti, které způsobuje dětská kolika. Jak dané problémy u dětí řešit? Podle závažnosti existuje hned několik postupů. Zde je výčet několika hlavních.

Lehká masáž

Pokud vašeho syna nebo dceru začne bolet bříško, je často doporučováno nabídnout mu lehkou masáž. Samozřejmě právě v oblasti jeho bříška. Důležitá je v tomto ohledu především jemnost, která by neměla způsobovat další bolest. Masáž může pomoci:

  • V posunu jídla ve střevech
  • V odstranění plynatosti
  • V podpoře trávicích procesů

Látky na podporu trávení

Ideálně ze segmentu těch přírodních, které mohou být k dispozici třeba v různých sirupech nebo pastilkách. Mohou tak dítěti výrazně ulevit a zajistí, že trávicí procesy začnou fungovat efektivněji a bolest velmi rychle zmizí. Také nezapomínejte na to, že s trávením může souviset i poměrně častá intolerance laktózy. V takovém případě je vhodné přidávat do stravy speciální enzym, který zajistí, že si dětský organismus s danou látkou hravě poradí.

Omezení stravy

Problémem mohou být i dvě věci související se stravováním. Tím prvním je buď těžká nebo nezdravá strava. Druhým problémem může být skutečně nadměrné množství jídla, kterým potomka pravidelně krmíte. V obou případech je na místě ubrat. Nekvalitní jídlo vyměnit za lepší a lehčí. Pokud jde o porce, i tady je vhodné myslet na střídmost.

Návštěva lékaře

Ne všechny bolesti břicha mohou odeznít samy. Pokud jde už o silné a doslova nesnesitelné křeče, je na místě neotálet a navštívit lékaře. Ten má nejenom mnoho zkušeností, ale i potřebné vybavení, pomocí kterého může zjistit, co se děje. V mnoha případech může jít o banalitu, v jiných zase o poměrně závažný zdravotní problém.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami