Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak se zbavit příznaků alergie?

26.4.2017

Trápí vás projevy alergie, jako jsou senná rýma, slzení očí, vyrážka, kýchání a podobně? Dobrou zprávou je, že se s tím nemusíte smířit, ale můžete projevy výrazně potlačit. Jak na to a co k tomu budete potřebovat? To se dozvíte v tomto článku.

Kontakt s alergenem

Alergie je autoimunitní onemocnění, při kterém organismus přehnaně reaguje na neškodné podněty z okolí, jako jsou například pylové a prachové částice, či spory plísní. Neadekvátní odpověď je vyvolávána přílišným vyléváním histaminu z buněk, které se snaží organismus vyburcovat k obranné reakci, jakou je tvorba hlenu. V zásadě je tedy možné snižovat projevy alergie dvěma způsoby. Prvním je přímý kontakt s alergenem, kdy naučíme svůj naivní imunitní systém, že se není čeho obávat a není nutná reakce. To je dobré hlavně v mladším věku a u dětí. Naopak druhou možností je omezit kontakt s alergenem, kdy se zbytečně nevystavujeme zdrojům vedoucím ke spouštění alergické reakce. Různá režimová opatření se liší podle typu alergie. Pokud chcete, aby vaše snaha byla úspěšná, konzultujte ji s lékařem.

Podání léků

Další možností, jak se zbavit alergických projevů či je alespoň omezit, jsou léky na alergii. Existují i varianty léků bez předpisu. Nejčastěji fungují na bázi antihistaminik (více informací na http://www.analergin.cz/lecba-alergie/). Jsou i přírodní cesty, jak snížit projevy alergie, a dokonce i správná strava může výrazně pomoci.

Návštěva lékaře

Pokud jsou příznaky alergie většího rozsahu a začínají vám opravdu komplikovat život, navštivte alergologa, který provede vyšetření. Na základě získaných dat vám sdělí, na jaké alergeny reagujete a předepíše vám vhodné léky. Výjimkou nejsou ani zkřížené alergie, kdy je odpověď na podnět zvenčí spojená i s alergií na určité potraviny. Léčbu alergie se nesnažte podceňovat, protože může vyústit až v astma. 

Zpět na výpis článků






Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami