Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak se zbavit vlhkého kašle?

22.6.2017

Kašel je jedno z nejhorších nachlazení. Každý už určitě někdy prožil probděnou noc, kvůli tomu, že jste nemohli pořádně odkašlat a stále vás něco dráždilo. Kašel navíc otravuje vás i všechny kolem.

Možná si myslíte, že v letních teplých měsících se tomuto nachlazení vyhnete, pokud ale pracujete v místnosti s klimatizací, nebo jezdíte hromadnými prostředky, než se nadějete, můžete mít kašel i v létě. Jediné o co vám potom jde, je, jak se kašle rychle zbavit?

Vlhký kašel

Aby byla léčba účinná, potřebujete také vědět, jakého kašle se chcete zbavit. Jak vlastně ale poznáte, kterým druhem kašle trpíte? Existuje takzvaný suchý dráždivý kašel a pak také vlhký kašel. Příčinou vlhkého kašle je to, že tělo chce odstranit hlen z dýchacích cest. Tento kašel bývá nejčastěji spojen s bakteriální infekcí a doprovází ho tedy zvýšená teplota. Vlhký kašel bývá pro pacienta velice vysilující, protože právě tento kašel vás nenechá v klidu ani v noci. Jestliže tedy máte záchvaty vykašlávání hlavně při spánku ve vodorovné poloze, určitě si na noc dejte pod hlavu více polštářů.

U vlhkého kašle je také důležité pozorovat barvu vykašlaného hlenu, jakmile se barva ze žluté a nazelenalé změní v tmavší barvu a navíc například s příměsí krve, značí to vážnější problém, který vždy rozhodně konzultujte s lékařem.

Ambrobene

Pokud vás tedy trápí protivný vlhký kašel, kterého se nemůžete zbavit, zažádejte si v lékárně o přípravek Ambrobene. Na kašel zabírá téměř okamžitě, díky složkám zvaným mukolytika rychle rozpouští hlen a tím přípravek velmi napomáhá snadnějšímu odkašlávání. Zklidňujícím efektem působí i na podrážděné průdušky a dýchací cesty. Jako jeden z mála léků rovněž zvyšuje imunitu dýchacích cest. Můžete si vybrat, zda jej chcete užívat ve formě sirupu, tablet nebo roztoku přizpůsobenému k inhalaci.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami