Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak správně vybrat dioptrické brýle? Pomůže několik triků

26.3.2020

Výběr správných brýlí je otázkou života a smrti. Musí totiž vypadat dobře, ale také dobře plnit svoji funkci. Jak tedy vybrat ty nejlepší dioptrické brýle?

Správný výběr je obtížný. Na trhu jsou totiž stovky až tisíce odlišně vypadajících brýlí. Abyste se v tomto širokém sortimentu vyznali, stačí vám držet se trojice zásad. A ty si v následujících řádcích prozradíme.

Pravidlo číslo 1 - tvar obličeje

Tvar obličeje je nejdůležitější parametr, díky němuž vyberete ty nejlepší dioptrické brýle. Plzeň hostí řadu obchodů s kosmetikou. Zajděte do jednoho z nich a pořiďte si rtěnku. Stoupněte si před zrcadlo a namalujte na něj obrys tváře. Podle následujících typů tváře pak vyberte vhodné brýle:

·         Kulatý obličej - nejvíce mu sluší zahnuté, úzké brýle. Obličej totiž dokážou „rozšířit“.

·         Oválný obličej - dbejte na to, aby byla šířka vašich brýlí alespoň tak velká, jako jako vaše nejširší část obličeje. K takto širokým brýlím se pak dobře hodí obroučky ve tvaru vlašského ořechu.

·         Obdélníkový obličej - dostatečná hloubka a nízko posazený můstek mezi skly. Dbejte na tyto zásady a váš obličej lépe vynikne.

·         Trojúhelníkový obličej s bází dolů - úzké čelo, široká brada a čelisti. Takový obličej bude nejlépe vypadat v brýlích s barevnými akcenty a ozdobnými detaily.

·         Trojúhelníkový obličej s bází nahoru - široké čelo a úzká brada. K zamaskování širokého čela se budou hodit brýle s širším dolním okrajem. Neprohloupíte, pokud sáhnete po brýlích světlé barvy.

·         Diamantový obličej - volte obruby, které zvýrazňují oči - zejména brýle bez obrouček.

·         Čtvercový - ke zjemnění ostrých rysů jsou vhodné oválné obroučky. Můžete pořídit i rovný tvar brýlí.

Pravidlo číslo 2 - barevný typ

K určení vašeho barevného typu nejlépe poslouží vaše barva (tón) pleti, barva očí a vlasů. Obecně tak jde říct, že ke studeným barvám (hnědá, blond, jahodová...) se nejlépe hodí černá, modrošedá, švestková, růžová, modrá či tyrkysová barva. Teplým barvám zase nejvíce sluší hnědá, khaki, zlatá, broskvová či červená.

Barvu obrouček si můžete zvolit nejen u dioptrických brýlí, volbu nabízí i sluneční brýle. Plzeň jakožto velké město nabízí řadu obchodních center a středisek, kde tyto brýle pořídíte. Výběr je tedy opravdu široký.

Pravidlo číslo 3 - pohodlí

A blížíme se do finiše. Když už máte vybraný styl, který bude nejlépe sedět k vašemu obličeji, zbývá si vybrat pohodlné brýle. Dbejte na to, aby obroučky těsně sledovaly linii vašeho obočí, zornice byla ve středu vašeho oka a hlavně aby byly brýle pohodlné, bez jakéhokoliv tlačení. Přece jen je budete nosit podstatnou část dne, proč se tedy trápit?

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami