Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak ulevit od psychického napětí

1.2.2023

Máte pocit, že ve vašich žilách neustále koluje stres? Chcete ulevit od napětí, které proudí celým tělem od konečku prstů na nohou až ke konečkům vlasů? Psychické napětí nebo spíše vypětí může mít negativní dopad na vaše zdraví, a to jak na to psychické, tak na to fyzické. Měli byste se proto mít neustále na pozoru před tím, co vás touto negativní měrou ovlivňuje. A v nejlepším případě byste měli také vědět, co udělat v případě, že psychické napětí vstoupí do vašeho života.

Dopřejte si chvilku klidu ve wellness centru

V nejlepším případě byste ve chvíli, kdy vás napětí začne doslova vybíjet, zajít na nějakou vynikající masáž nebo do privátního wellness. Důvodů je k tomu víc než dost. Právě masáží a touto chvilkou sama pro sebe se ve vás totiž všechno uvolní, zpomalíte dech, vypustíte všechno negativní a vaše hlava provede takzvaný reset. A přesně tohle v době, kdy stres nechce opustit vaši hlavu nebo tělo opravdu zapotřebí.

Samozřejmě taková chvilka klidu může vypadat různě, ale relaxace ve wellness centru je tou nejlepší a také nejefektivnější cestou, jak se znovu cítit dobře, a to nejen po psychické stránce.

Sáhněte po dobré knize

Jestliže jste spíše unavení z tohoto rychle ubíhajícího světa a všeho, co se v něm děje, za zvážení stojí také sáhnutí po skutečně dobré knize. Kniha je totiž možností, jak utéct alespoň myšlenkově z reality, a to se, jistě nám dáte za pravdu, někdy může sakra hodit.

Taková kniha nemusí být nutně motivační nebo seberozvojová. Sáhněte po prachobyčejné beletrii, která ani nemusí být základ položený na skutečném příběhu. Volte to nejvíce osvobozující, co vám přijde pod ruku.

Jděte na procházku

Věděli jste, že během krátkého pobytu venku se vám uvolní hormony štěstí, kterým také jinak říkáme endorfiny? Nemusíte si nutně nazouvat běžecké boty, stačí, když vezmete pejska a půjdete se projít třeba někam k lesu. Klíčový je pobyt na čerstvém vzduchu, ten hormon uvolňuje.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami