Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti kloubů

30.8.2018

Trápí vás častá bolest kloubů a přemýšlíte, v čem může spočívat její příčina? Důvodů může být hned několik. Seznamte se s těmi nejčastějšími a odhalte, jak si od nepříjemné bolesti ulevit.

Napadení těla škodlivinami

První příčina bolesti kloubů spočívá v napadení těla škodlivinami – nejčastěji vlhkem a chladem. K tomuto dochází hlavně v situaci, kdy je obranná Čchi těla oslabená a škodliviny se tak do organizmu snadněji dostanou. Nebo v situaci, kdy strávíme delší dobu v chladném a vlhkém prostředí.

Tyto potíže se naštěstí dají poměrně jednoduše vyřešit. A to pomocí horké koupele nebo pobytem v sauně. Organizmus byste přitom měli zahřát vždy bezprostředně po prochladnutí.

Zmiňovanou obrannou Čchi přitom může oslabit zejména nevhodná strava, nedostatečné množství odpočinku, dlouhodobé napětí a tlak.

Dlouhodobý tlak a psychická nevyrovnanost

Pokud patříte mezi osoby, které jsou dlouhodobě pod tlakem, může se u vás objevit napětí ve svalech. A to stejně tak i v případě, kdy zastáváte vysokou procesní nebo společenskou roli, s níž nejste schopní se psychicky vyrovnat.

Tělo člověka přitom tuhne v souvislosti s konzervativně založeným myšlením a neschopností učinit změnu. Takový člověk velmi jednoduše ztrácí nadhled a jeho tuhé svaly táhnou svalové úpony na kloubech.

Kvůli tomuto pnutí se v kloubech vytváří horko, kterého se tělo snaží zbavit tekutinou. A právě takto jednoduše vznikají otoky kloubů nebo voda v koleni. Následky lze řešit pomocí baňkové terapie a akupunktury. Mnohem důležitější je však řešit příčinu.

Dejte si pozor na to, co jíte

Pokud jste zvyklí stravovat se převážně těžkou a nevýživnou stravou, může rovněž dojít k nerovnováze a následné blokaci energie v meridiánech. Pokud v některém místě stagnuje energie, přestává zde téct i lymfa. A pokud je okolí kloubu bohaté na starou a tuhou lymfu, není zajištěna ani dostatečná obnova a výživa kloubů.

Více informací ze světa celostní medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami