Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jaké zdravotní problémy vám mohou způsobit příliš složité potraviny

5.12.2018

Strava je pro náš organizmus velmi důležitá. Proto bychom měli přemýšlet nad tím, co se rozhodneme sníst. Pokud budeme konzumovat zejména příliš složité potraviny, mohou nás časem překvapit zdravotní potíže. Jaké?

Proč složité potraviny znamenají riziko

V ideálním případě by stravování podle čínské medicíny mělo obsahovat co nejvíce sluneční a zemské energie. To znamená, že by měla vyrůst z půdy za přítomnosti slunečních paprsků.

Díky tomu přinese tělu růst, prosperitu, dobrou náladu, radost ze života a uspokojení. A poté existují takzvané příliš složité potraviny. V jejich složení najdete nejrůznější konzervanty, barviva a dochucovadla. Takové potraviny dále obsahují velké množství odpadu, který představuje obrovskou zátěž pro játra, slinivku a ledviny.

Pokud tyto složité potraviny člověk konzumuje ve velkém množství, mohou jej potkat nepříjemné zdravotní problémy. Například otoky, obezita, kožní potíže, rýma, kašel nebo alergie.

Jak chemie útočí na mozek

Jak již bylo řečeno, složité potraviny obsahují nejrůznější chemické látky. Ty jsou do jídel přidávány proto, aby způsobily závislost. Tato chemie na organizmus působí podobným způsobem jako antidepresiva. Uvolňuje z těla Endorfin, díky čemuž se takové potraviny stávají návykovými.

Jak se tedy stravovat?

Vždy by mělo platit pravidlo, že když přišel hlad, přijde jídlo. Pokud stravu zvolíte jednoduchou, čistou a výživnou, není možné být z ní obézní. Tělo si totiž v takovém případě neřekne o víc, než potřebuje.

V ideálním případě by strava měla být co nejjednodušší, jelikož se tak buňky rychleji vyživí a zůstane jen malé množství neškodného odpadu. Tělo si musí na všechno, co sníme, vytvořit vhodnou mikroflóru. Z toho důvodu je například obtížné zvyknout si na luštěniny. Protože vhodná mikroflóra na jejich trávení vzniká až po sedmé porci brzy po sobě.

Adekvátní strava je součástí léčby netradiční medicíny. Více si o ní můžete přečíst na www.netradicni-medicina.cz.

 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami