Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Kouření, alkohol a stres. I to jsou příčiny vzniku infarktu

29.7.2020

 

Na co lidé v České republice nejvíce umírají? Jsou to drogy, dopravní nehody nebo závislost na lécích? Podle posledních statistik lze říct, že nejčastější příčinou úmrtí u nás jsou kardiovaskulární onemocnění čili nemoci srdce. Abychom však byli ještě konkrétnější, za smrt mnohých zesnulých každým rokem může infarkt, který často přichází velice náhle. Lékaři apelují především na obézní lidi, jelikož právě obezita a nezdravý životní styl způsobuje infarkt. Za zvýšeným rizikem infarktu však stojí taktéž kouření, alkohol a mimo jiné i stres, který postihuje především workoholiky, jež mají práci na prvním místě.

Pokud hovoříme o infarktu, hovoříme o zdravotním problému, během kterého je omezen průtok vzduchu do srdce. I srdce, stejně jako každá jiná část našeho těla, potřebuje ke svému správnému fungování právě vzduch, bez něhož zkrátka nefunguje.

Stopněte kouření a omezte alkohol

Aby došlo ke snížení rizika vzniku infarktu, je velice důležité přestat především s kouřením. Na kouření má řada lidí závislost, proto nebude snadné se tohoto zlozvyku zbavit. Pokud však budete stále kouřit jednu cigaretu za druhou, riziko vzniku infarktu se zvyšuje rychlostí blesku. Chemické sloučeniny v tabáku totiž poškozují srdeční svaly i krevní cévy a napomáhají k ucpávání cév, což infarkt způsobuje.

Taktéž bychom se měli vzdát alkoholu, respektive bychom ho měli alespoň omezit. Není pravdou, že jedno deci vína před spaním zdraví prospívá. Alkohol bohužel může přinést stejné problémy se srdcem jako kouření. Navíc může vést k depresím a taktéž k obezitě, což je další velice častý důvod vzniku infarktu.

Přestaňte být ve stresu

Dnešní rychlá doba s sebou bohužel nese i hromadu stresu. Ve stresu jsou především věční workoholici, kteří své práci neumí říct sbohem a kteří musí stihnout vše, co musí, v co nejkratší době. Jenže stres je jen dalším důvodem, proč dochází k infarktu, který je příčinou tolika úmrtí u nás.

 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami