Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

4 kroky k přirozenému otěhotnění. Klíčové je pevné zdraví

27.2.2019

Proč některé ženy otěhotní i navzdory špatné zdravotní diagnóze, zatímco jiným, které jsou ze zdravotního hlediska naprosto v pořádku, se početí miminka nedaří? Na tuto otázku nelze odpovědět v obecné rovině, nicméně dobrá kondice a bezproblémové fungování organismu jsou bezesporu velmi důležitými faktory. Cesta za rodičovstvím však může být dlouhá a trnitá – vezměte si proto k srdci následující tipy. Výrazně díky nim zvýšíte šanci na přirozené otěhotnění.

1) Početí neodkládejte „na potom“

Jde o nešvar dnešní doby. Stále více žen miminko odkládá na později (až dostudují, vybudují kariéru, procestují kus světa…) a neberou ohled na fakt, že ve věku nad 35 let šance na přirozené otěhotnění výrazně klesá. Není náhoda, že se umělé oplodnění týká stále více lidí - u starších párů výrazně stoupá zájem o darování spermií a vajíček, protože jejich vlastní pohlavní buňky již nejsou ve stoprocentním stavu.

 

2) Přejděte na zdravou stravu a cvičte

Ženy s optimální váhou mají mnohem větší šanci na otěhotnění. Snažte se proto hmotnost zredukovat, případně trochu přibrat, pokud řešíte opačný problém. Do dobré fyzické kondice, kterou oceníte především při porodu, se dostanete pravidelným cvičením.

 

Naprostou samozřejmostí by měl být příjem všech potřebných živin, a to pokud možno v jejich přirozené formě. Vyhýbejte se polotovarům a zařaďte do jídelníčku spoustu čerstvého ovoce a zeleniny. Vašemu tělu prospějí i některé potravinové doplňky – například kyselina listová, vitamín D a jód. Zvyšte jejich příjem těch, které vám chybí.

3) Přestaňte dělat to, co vašemu tělu škodí

Jakmile se rozhodnete pro založení rodiny, život se vám obrátí vzhůru nohama. Měla byste výrazně omezit příjem nápojů s obsahem alkoholu (nejlepší je abstinovat) a kofeinu a přestat kouřit. Kouření je pro tělo toxické a má negativní efekt na vajíčka ještě dlouho poté, co kuřačka típne poslední cigaretu.

 

4) Nepodceňujte duševní pohodu

Fakt, že se vám několik měsíců nepodařilo otěhotnět, ještě neznamená, že vaší jedinou šancí je asistovaná reprodukce. Početí může „zablokovat“ stres. Snažte se proto eliminovat vše, co ve vás vyvolává neklid a úzkosti. Jakmile se vám navrátí psychická pohoda, pravděpodobně velmi rychle otěhotníte.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami