Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Kvalitní suroviny jsou základ pro vaše zdraví

22.10.2018

Kvalitní potraviny jsou zejména ty čerstvé a co nejméně upravované. Je třeba se vyhýbat různým polotovarům a fast foodu.  Za kvalitní potraviny se považují zejména ty základní potraviny. 

Základem naší stravy by měla být čerstvé ovoce a zelenina, nejlépe v syrovém stavu. I na vaření je třeba používat co nejvíce čerstvých produktů. Měly bychom jíst jednotlivé suroviny zejména v základní podobě a upravovat je co nejzdravěji. Je také třeba omezit jednoduché cukry, jako je klasický cukr, různé sladkosti, zákusky, dorty, koláče a další pochutiny, a to i ty slané. Ideální je jednoduché cukry vyřadit, nebo je jíst spíše výjimečně. Je třeba omezit i bílé pečivo, které obsahuje hodně lepku. Lze jej nahradit jinými obilovinami, jako jsou ovesné vločky, ze kterých lze udělat ovesnou kaši.

Jezte základní suroviny

Ideální je si co nejvíce surovin vypěstovat vlastními silami, což ale není vždy možné. Pak se nabízí možnost nakupovat od regionálních farmářů a prověřených firem opravdu kvalitní produkty. Můžeme tak nakoupit kvalitní zeleninu, ovoce, houby, bylinky, ale i krájené produkty nebo smoothie v podobě čerstvé šťávy. Stejně tak lze zajistit třeba kvalitní mléko do škol či maso od farmáře. Čerstvé produkty, krájenou zeleninu a ovoce i čerstvé šťávy ocení zejména restaurace, hotely, pizzerie, cateringové firmy a mnoha dalších gastronomických provozů s různým zaměřením. Lze je využít i jako svačiny do kanceláře, školy, mateřské školky, školní jídelny, nemocnice a jiné provozovny.

Trávení chce čas i dostatek vody

Nechte čas žaludku na důkladné zpracování potravy. Je totiž chybou, i když jíte moc často. Ze žaludku se ještě nedostane veškerá potrava a už znovu jíme. Je třeba se začít více řídit pocitem hladu. Ideálně jíst pouze v momentě, kdy máme opravdu hlad. Nezaměňovat chuť a hlad. Extrémem ale také je celý den nejíst a nacpat se až v noci. Každý den je třeba vypít i dostatek čisté vody bez bublin. Každý den by měly vypít 2 litry čisté vody rozdělené do menších částí pravidelně a průběžně během celého dne. Mělo by platit, že jogurt je opravdu jogurt a máslo je doopravdy máslo. Čtěte popisky. Čím méně položek ve složení, tím lépe. Zaměřte se i na produkty na podporu imunity, jako je česnek, cibule zázvor nebo třeba klíčky.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami