Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Léto – měsíce svateb a zásnub

21.8.2015

Dovolená u moře, romantická večeře na terase luxusního apartmánu s výhledem na měsíc odrážející se v křišťálově čistém moři, a malá krabička skrývající zásnubní prsten. Romantičtější žádost o ruku si žena nemůže přát. Do roka a do dne svatba, která představuje vyvrcholení vztahu a krok ke společné budoucnosti.

Svatba je nejkrásnějším dnem v životech partnerů. Vzpomínky jsou uchovány na fotografiích a ve snubních prstenech. A právě snubní prstýnky symbolizují lásku, věrnost a pevné manželství. Výběr těchto klenotů se mnohdy může zdát jako nadlidský výkon. Co člověk, to jiný vkus a odlišné nároky.

Jaká je cena snubních prstenů?

Při výběru snubních prstenů je rozhodujícím faktorem cena, která se odvíjí od materiálu a šíře prstenů. Obecně platí, že čím je prsten masivnější a širší, tím je cena vyšší. Značný vliv na cenu má i náročnost zpracování a zdobení.

Jaký zvolit materiál?

Důležitou vlastností je materiál, z něhož jsou prstýnky vyrobené. Každý materiál je charakteristický svými výhodami a nevýhodami. Ideálním řešením je zlato, především kvůli tvarové stálosti a dlouhé životnosti. K dostání jsou různé barevné variace zlata – žlutá, bílá i červená. Snubní prsteny bílé zlato jsou stále populárnější, neboť se dají dokonale sladit se šperky pro běžné nošení. Pakliže preferujete nízkou cenu, můžete sáhnout po snubních prstýncích ze stříbra či chirurgické oceli.

S kamínkem, nebo bez?

Snubní prsten je na celý život, a proto se pánové většinou plácnou přes kapsu a nechají dámskou variantu osadit briliantem. Při větším počtu kamenů se používají zirkony. Zirkony se vsazují do prstenů, protože jsou levnější, avšak lesk není tak stálý, jako u diamantů. Navzdory tomu, že je briliant prezentován jako neúprosně drahý drahokam, snubní prstýnky s briliantem nejsou o mnoho dražší než obroučky se zirkonem.

Snubní a zásnubní prsteny jsou záležitostí internetového obchodu Klenota.cz, který vznikl v roce 2009. Ze sortimentu zboží si objednávají zákazníci z celé Evropy. V Centru Zlatníků na Praze 1 se nachází provozovna, kde si můžete prsten vybrat a vyzkoušet. Vybíráte-li snubní prsteny z pohodlí domova, stačí ho objednat a přijít se na něj podívat do prodejny. Jelikož se jedná o nezávaznou poptávku, nemusíte si jej brát.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami