Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Ložní povlečení, díky němuž se vám nebude chtít z postele

24.3.2021

Při zařizování domova bychom neměli dbát pouze na správný výběr nábytku, ale rovněž bytového textilu. Ten se totiž nejvíce podílí na vytvoření té správné atmosféry, jež dělá z domu domov. Zaměříme-li se na ložnici, zde bude řeč hlavně o povlečení, které jí udává tón.

Střídejte povlečení podle nálady

V současné době si z široké nabídky povlečení vybere skutečně každý. Je totiž k dostání v nejrůznějších barvách, motivech a materiálech. Naštěstí už teď nekupujeme lůžkoviny se záměrem, že je budeme používat i několik desítek let, jak to známe z dřívějška. Ložní povlečení je nyní hlavně dekoračním prvkem, jenž zdobí ložnici. Díky tomu můžeme měnit styl ložnice podle libosti - dle aktuální nálady, počasí nebo ročního období. A přitom tato změna nijak nezruinuje vaši peněženku.

Vsaďte na materiály, které si zamilujete

První volbou je léty ověřené bavlněné povlečení. Proč je tak oblíbené? Vděčí za to svým skvělým vlastnostem, mezi něž patří prodyšnost, savost a je velmi příjemné na dotek. Kromě toho neklouže, nestudí a snadno se udržuje. Nevadí mu ani praní či žehlení při vysokých teplotách. Bavlna je jedním z nejoblíbenějších materiálů, co se týká dětského povlečení. Bezvadně se hodí k citlivé dětské pokožce. S příchodem letního období se krásně vyspíte v povlečení z mikrovlákna. Je lehounké, jemné, téměř se nemačká a má výborné termoregulační vlastnosti. V létě vás ochladí a v zimě dokáže udržet teplo. Oba zmiňované materiály jsou k dostání i jako prodloužené povlečení v délce 220 cm.

I ti největší zmrzlíci si přijdou na své

Pokud máte rádi teploučko, mikroplyšové neboli mikroflanelové povlečení vás plně uspokojí. Nejen, že vás příjemně zahřeje, ale též vás doslova obejme ve své měkoučké náruči. Jeho husté vlákno se též vyznačuje termoregulačními vlastnostmi, takže vás bude příjemně hřát, a přitom se nebudete potit.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami