Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Máte problémy s vysokým krevním tlakem? Vyzkoušejte kočičí dráp

2.1.2020

Pod pojmem kočičí dráp si asi může kdokoliv představit cokoliv. Nejedná se však o nic drastického, nýbrž o léčivou rostlinu s takto tematickou přezdívkou. V našich končinách se zase tolik nepoužívá, což je ale obrovská škoda. Disponuje několika léčivými látkami, jež si poradí s nejedním zákeřným onemocněním nebo problémem.

Kde všude je kočičí dráp prospěšný?

Vilcacora je dřevitá, světle hnědá, popínavá rostlina, která se někdy nazývá také královna Amazonie. Přízvisko kočičí dráp však získala kvůli svým charakteristickým trnům, pomocí nichž ji bezpečně poznáte. Pojí se s ní mnoho místních legend, ovšem její léčebné účinky jsou naprosto neoddiskutovatelné. Vilcacora vám pomůže například:

  • při posílení imunitního systému,
  • snížení vysokého krevního tlaku,
  • disponuje silnou protinádorovou aktivitou.

Jak probíhá samotná léčba?

Uncaria, jak zní další odborný název této byliny, se tedy dá použít na léčbu celé řady neduhů. Jako léčebná látka se však používá především kůra, z níž se dá vcelku jednoduchým procesem získat výživný extrakt chuťově nevýrazné červené barvy. Mimo výše zmíněné oblasti vám dokáže pomoci i s léčbou revmatismu, k otevřené léčbě ran nebo třeba při zbavování se žaludečních vředů. Lžíci šťávy stačí povařit v příslušném množství čisté vody a po scezení vypít 3 až 4 sklenky tohoto odvaru za den. 

Jak je tato bylina skladována?

Una de gato neboli kočičí dráp je možné skladovat pouze v suchu a pokojové teplotě. Samotné balení je pak opatřeno zipem, kterým vám usnadní nejen dávkování této byliny, ale i její uchovávání. Celý obsah je totiž hermeticky uzavřen, takže se nemusíte bát o množství účinných látek. Bylina tak dobře odolává světlu, vlhkosti i cizím pachům, což jsou tři nezanedbatelné faktory ovlivňující její následný léčebný účinek. Díky tomu bude mít uvařený čaj stejnou chuť i několik týdnů po zakoupení balení kočičího drápu.

Trápíte-li se s vysokým krevním tlakem, vyzkoušejte místo málo účinných umělých prášků zaručenou přírodní bylinu. Mimo to předejdete i nádorovým onemocněním a posílíte svůj imunitní systém.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami