Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Medicinální houby proti rakovině

27.3.2017

Věříte na léčivou sílu rostlin, nebo své tělo raději krmíte uměle vytvořenými pilulkami? Výběr je na každém. Faktem je, že různé houby, bylinky či plody jsou k léčení neduhů využívány daleko déle než chemicky zhotovené prášky. A mezi opěvované dary přírody, jejichž popularita v poslední době stoupá, patří také medicinální houby.

Medicinální houby jsou v podstatě houby využívané pro medicínské účely. Nepředstavujte si naše české hříbky, které si odnášíme domů ve svých košících. Jde spíš o chorošovité druhy rostoucí parazitně na pařezech, větvích či kmenech poškozených stromů. Některé parazitují zase na tělech živočichů, třeba hmyzu a larev. Na první pohled vlastně nejsou vůbec přitažlivé ani jakkoliv zajímavé, ovšem jejich účinky na lidský organismus stojí za prozkoumání. O několika z nich se dokonce tvrdí, že pomáhají v prevenci proti rakovině.

Cordyceps vzdoruje rakovině plic

Houba cordyceps parazituje na tělech hmyzu a jeho larev, postupně je sžírá a živí se jejich tělem, až je celé vyplní. Číňané a Tibeťané pak tyto živočichy prorostlé houbou sbírají pro lepší fyzickou i psychickou kondici, zpomalení stárnutí či regulaci cukru a cholesterolu v krvi.

Cordyceps ovšem obsahuje také látku cordycepin, ta působí proti rakovině plic. Rakovinné buňky se jí zaleknou, zastaví dělení a postupně umírají.

Reishi bojuje se všemi rakovinnými buňkami

Reishi patří mezi chorošovité houby, tedy mezi ty, co rostou na kmenech a pařezech. Prý se dá nalézt i u nás, ale v našich končinách ji, na rozdíl od Asie, nikdo nesbírá. Na východě ji uctívají jako houbu nesmrtelnosti, má velmi podobné účinky jako cordyceps. Reishi také dokáže zastavit dělení a způsobit umírání rakovinných buněk, nicméně není omezená pouze na rakovinu plic, nýbrž na všechny typy.

Těžko říct, zda se začnou medicinální houby někdy využívat v medicíně v boji s onkologickými chorobami. Kdo chce, má možnost je sehnat i na českém trhu. Prodává je například e-shop MycoMedica.cz. Zda jim budete věřit, už je jen na vás.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami