Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Nachlazení nepodceňujte

30.5.2017

Každý to zná. Ráno se probudíte s ucpaným nosem a celý dům nespal kvůli vašemu celonočnímu kašli. Nachlazení nebo chřipce se mnohdy nevyhneme, ačkoliv se proto snažíme dělat maximum. A někdy už ani babské rady nepomáhají, takže je potřeba sáhnout po něčem osvědčeném, abychom mohli zase normálně fungovat v běžném životě.

Med a citron

Zimní období je přímo líhní pro různá nachlazení. To se přenáší vzduchem pomocí virů, kterých je tolik, že se proti nim lze jenom těžce bránit. Nakazit se můžete kdekoliv, zejména pokud se pohybujete v kolektivu. Ohrožení jsou tak lidé pracující v takzvaných openspace kancelářích, děti ve školkách a školách, cestující v městské hromadné dopravě a další. Zaměřte se proto raději na prevenci než na zmírňování následků. Myjte si ruce, udržujte si zdravého ducha, proto sportujte a dbejte na vyváženou a zdravou stravu. Někdy je ale tělo oslabené a chřipce či nachlazení se neubrání. Potom je potřeba vyhledat pomoc a vzít si přímo lék na kašel.

Pastilky nebo sprej

Když vás trápí chřipka nebo nachlazení, můžete se obrátit na spolehlivé pomocníky (více informací: http://www.vicks.cz/). Každému může vyhovovat něco jiného, někdo trpí suchým kašlem, jiný vlhkým. Na toto všechno zabírá sirup proti kašli, který ulevuje a usnadňuje vykašlávání. Pocit zklidnění až na šest hodin dopředu navozují i pastilky, které obsahují med. Pokud máte ucpaný nos, lze sáhnout po spreji do nosu s aloe a eukalyptem. Pak se budete moct pořádně nadechnout a v noci se vyspat bez nepříjemného pocitu. Rychlá úleva totiž vytrvá i osm hodin. A až budete ležet v posteli s horečkou a bolestmi, pomůže vám místo obyčejného čaje horký citronový nápoj, který uleví od bolesti hlavy, svalů i bolesti v krku, ucpaného nosu nebo vlhkého kašle. Vybírejte si mezi variantami i s paracetamolem.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami