Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Není nic lepšího než vlastní vypěstovaná zelenina!

23.11.2018

Co je krásnější, než na jaře vykvetlá a barevná zahrada? Možná vlastní úroda, z které vytvoříte chutné saláty, lečo a nemusíte se spoléhat na nabídku obchodů. Vše, co si doma vypěstujete, má úplně jinou chuť a hlavně víte, čím hnojíte a v jaké půdě rostliny rostou. Pokud máte kousek zahrady, kde byste mohli vytvořit záhonky, nebraňte se tomu a zkuste se stát zahradníkem. Může to mít terapeutické účinky a zahrada pod vašima rukama vyroste, zbarví se a budete z ní mít radost.

Máte zahradu? Zkuste ji využít!

Venkovní prostor je určený primárně pro naše vyžití – gril, sezení, atrakce pro děti či bazén. Ale proč část nevyužít i jinak? Není nic krásnějšího než nádherně barevný záhon plný okrasných květin či malý skleník plný šťavnaté a voňavé zeleniny? Kterou navíc můžete konzumovat po celý rok. Semena zeleniny nejsou nijak drahá, investujete do toho jen trochu vašeho času, případně materiál na výrobu skleníku. Radosti z první úrody se nic nevyrovná. Nevíte, jak začít? Nechte si poradit přímo v zahradnictví. Pokud vám nestačí výběr v obchodech, pak se podívejte na semena e-shop. Rozmanitá nabídka semen květin i plodů vás určitě nezklame. Najdete tam všechna semena zeleniny, kterou si jen dovedete představit.

Staňte se paprikovými mágy!

Už jste někdy chutnali domácí papriku ze skleníku? To je slast, které se málo co vyrovná. Její pěstování není nijak náročné, jen je vhodná do polních podmínek teplejších oblastí. Ve studenějších lokalitách je vhodná k výsadbě do skleníků. Výsadba začíná v první polovině března za udržované teploty 20 – 22 stupňů po celý den. V e-shopu dobrá semena najdete veškeré informace pro správnou péči i jednotlivé odrůdy. A samozřejmě také přímo semena paprik v různých barvách, velikostech a pálivosti.

Jarní salát po celý rok

Máte rádi jednoduché pestré saláty? Tak víte, že v některých ročních obdobích za moc nestojí, protože rajčata nejsou dostatečně šťavnatá a chutná. Ale z vlastní výsadby budete moc vyvářet italské speciality i klasické české lečo, kdykoliv budete mít chuť. Kupte buď rovnou keříky nebo semena rajčat, z kterých si vytvoříte předsadbu. Vyžadují teplo a pečlivou agrotechniku. Jen tak se budete radovat z perfektního výsledku.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami