Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

O sushi se mluví jako o zdravém pokrmu. Je tomu opravdu tak?

2.3.2020

V poslední době si dáváme záležet na našem celkovém jídelníčku. Snažíme se jíst tak, jak bychom měli, snažíme se konzumovat zdravější potraviny, které našemu tělu dodají všechny potřebné vitaminy a minerály, jež tělo potřebuje pro správné fungování. Mnozí lidé se však stále v souvislosti se zdravým jídelníčkem domnívají, že musí konzumovat jenom zeleninu a ovoce, jenže tak to není. Mohou si dopřát třeba sushi Ostrava, které je zdraví prospěšné.

Možná jste už slyšeli o tom, že japonský pokrm jménem sushi je zdravý. Možná jste však tomuto tvrzení nevěřili. Přece jenom se na internetu najde hromada nepodložených informací. Ve skutečnosti je však sushi skutečně zdravé, pojďme si prozradit, co všechno se v něm skrývá.

Sushi obsahuje celou řadu tělu prospěšných látek

Jak již bylo výše zmíněno, to, že je sushi zdravé, není omyl nebo výmysl. Je to skutečně tak. Sushi je zdravé, a to hlavně proto, že v sobě obsahuje tělu prospěšné látky, jako jsou kvalitní bílkoviny pocházející z ryb. Kromě jiného obsahují i omega-3 mastné kyseliny, které jsou pro člověka potřebné především proto, že si je člověk sám nevyrobí a s nimi je život krapet jednodušší.

Omega-3 mastné kyseliny jsou vlastně zdravé tuky, které podporují správnou činnost srdce, čímž dochází ke snížení kardiovaskulárních onemocnění. Zdravé tuky mají navíc pozitivní vliv na činnost nejen mozku, ale také náš zrak.

Co dalšího sushi obsahuje?

Samozřejmě sushi není jen nositelem bílkovin a omega-3 mastných kyselin. Je to také nositel minerálů a vitaminů, které se najdou především v mořské řase.

Pokud navíc budete konzumovat wasabi, což s největší pravděpodobností opravdu konzumovat budete, budete chráněni proti bakteriím. Křen zvaný wasabi totiž má antibakteriální účinky, také obsahuje vlákninu a vápník.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami