Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Odlehčete svůj jídelníček

13.1.2021

Během vánočních prázdnin nebylo moc možností, jak si užívat čas aktivně. Jestli jste i vy podlehli lenošení před televizí s mísou vánočního cukroví, nejspíš teď uvažujete o odlehčení jídelníčku. Pokud i v novém roce trávíte většinu času doma, pak se vám bude jistě hodit pár tipů na dietní menu, na kterém si pochutnáte. 

Abyste nepadli do dietní pasti a nevzdali se dřív, než sleze z polí sníh, měli byste dát na rady odborníků. Tou nejdůležitější je nejspíš to, abyste nedělali radikální změny. Začněte postupně, bohatě bude stačit, když jídelníček trochu odlehčíte. 

Fitness menu na doma

Během loňského roku jsme se všichni přesvědčili o tom, že domácí vaření není taková hrůza. Rychle dokážete připravit lahodnou hostinu, která navíc může být i zdravá. V lednu byste se měli vyvarovat především cukru a mouky, kterých jsme v prosinci jedli opravdu hodně. Buďte si však jistí, že i bez nich si pochutnáte.

Polévka

V zimním období jsou polévky ideálním jídlem. Zahřejí, nastartují chuťové buňky a zasytí. Vyzkoušejte vývary, nejlepší je hovězí nebo kuřecí. Dají se jíst nezahuštěné, mají málo kalorií, ale zároveň nabídnou vysokou výživovou hodnotu.

Do správného vývaru patří kořenová zelenina, ale můžete přidat i růžičkovou kapustu, pórek nebo trochu klasické kapusty. Každý kuchař vám řekne, že vývar potřebuje čas, vařte ho tedy klidně několik hodin těsně pod bodem varu.

Hlavní jídlo

Když připravujete hlavní chod, myslete na to, aby v něm bylo hodně bílkovin. Pro tyto účely dietních jídelníčků je skvělé kuřecí nebo krůtí maso. Mají dost bílkovin a zároveň málo kalorií. Dá se s ním pracovat rychle a jednoduše, což se při přípravě oběda při home officu opravdu hodí.

Stačí ho jen okořenit podle chuti, narychlo orestovat na pánvi na kapce olivového oleje a doplnit dušenou zeleninou. Vždy si přidejte k jídlu čerstvou zeleninu.

Dezert

Dvouchodové menu je dostačující, ale kdybyste měli chuť na něco dobrého, dopřejte si kousek hořké čokolády, proteinový puding nebo čerstvé ovoce.

Pro zdravé hubnutí je důležitý i dostatečný příjem tekutin. Vybavte se bylinkovými čaji, ovocnými šťávami a čistou vodou. K ochucení používejte mátu, citron nebo med. Uvidíte, že po pár dnech se tyto drobné změny projeví na vašem organismu. Vyhladí se vám pleť, přestanete zadržovat vodu v organismu a nebudete tolik unavení.

Při přípravě jídla doma máte jistotu, že je jídlo čerstvé, přesně víte, co do něj dáváte a je připraveno přesně podle vaší chuti. Pokud však nemáte během práce doma a dělání úkolů s dětmi čas na vaření, můžete si jídlo objednat z restaurace nebo od společností, které se zabývají přípravou dietních menu. Ušetříte si tak čas a budete přesně vědět, kolik kalorií jste spořádali.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami