Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Paddleboarding pro každého

1.3.2019

Hledáte ideální sport, který by byl prospěšný pro celé vaše tělo a zároveň vás ohromně bavil? Chcete být při tom zároveň na čerstvém vzduchu, v přírodě a někde u vody?

Pak je pro vás to pravé vyzkoušet si paddleboarding, dokonale sportovně – relaxační aktivitu, kterou si zamilujete dřív, než si ji vyzkoušíte!

Co je paddleboarding

Paddleboarding je relativně nový vodní sport, při kterém se vestoje pohybujete po vodě na prkně, které je podobné surfovacímu prknu. Jeho rozměry jsou však uzpůsobeny tak, aby bylo stabilnější a pohodlnější pro stání.

Jde o sport, který mohou jednoduše provozovat všichni bez věkového omezení, tedy i děti a starší lidé. Je to totiž ohromně snadné!

Pozitivní přínos

  • jednoduché použití
  • rychlá příprava k použití
  • zábava a relax pro každého
  • rozvoj rovnováhy
  • procvičení celého těla
  • možnost dostat se do míst, kam nejde doplavat

Jaké vybavení?

V podstatě nepotřebujete nic, kromě paddleboardu. Paddleboard je prkno, na kterém se pohybujete za pomocí pádla, a na kterém můžete tento sport provozovat vestoje, vsedě, vkleče, prostě jak si budete právě přát.

Pro výběr toho správného prkna je třeba zohlednit svou váhu a rozhodně se zaměřit na kvalitní výrobce. Pouze precizně zpracované prkno, vyrobené z materiálů, které mají speciální vlastnosti pro tento typ sportu, vám zajistí dokonale bezpečný a komfortní zážitek.

Výběruse skutečně pečlivě věnujte, vyplatí se to.

Nafukovací nebo pevný paddleboard?

Nafukovací paddleboardocení především začátečníci, i když to zdaleka není podmínka. Výhod nafukovacího paddleboardu je opravdu celá řada. Především je to velká odolnost proti poškození, které mohou způsobit kameny na březích.

Další výhodou je perfektní skladnost, neboť je po vyfouknutí snadno sbalíte do tašky. Také výběr nafukovacích paddleboardů je opravdu široký a je možné pořídit i prkno s většími rozměry a stabilitou.

Pevná prknanaopak vyvinou větší rychlost při pádlování, protože mají lepší skluznost. Jsou tak vhodné pro vody s vlnami, protože mají větší podélnou tuhost. Lze je také lépe tvarovat. Nevýhodou je pak horší skladování a doprava, při které je nutné vypořádat se s neměnnými rozměry.

Profesionální prodejcevám každopádně s nákupem odborně poradí a doporučí vám ten nejvhodnější výrobek speciálně pro vás. Např. Mystic Showroom v Brně či Praze.

Nekončící popularita

I když se to nezdá, tak jízda na paddleboardu je mimořádně jednoduchá, a i naprostý nováček se jí naučí během několika minut. Pro první jízdu je vhodné vyhledat stojatější vody, kde získáte velmi rychle cvik a jistotu.

Udržet rovnováhu není vůbec náročné. Proto není divu, že oblíbenost tohoto sportu stále stoupá. Je zkrátka pro všechny a lze jej provozovat všude, kde je voda.

Adrenalin a dobrodružství

Ale i náročnější milovníci adrenalinových sportů si mohou přijít na své. Stačí se jen zaměřit na vody s vlnami nebo sjezdy řek. Vždy však pamatujte na své bezpečí, zbytečně nehazardujte a používejte vhodné ochranné doplňky (nárazové vesty, helmy a bezpečnostní leash do neklidné vody).

Autor: Mysticstore.cz – prodejce potřeb pro vodní sporty značek Mystic, Brunotti a dalších.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami