Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Pěna uleví vašim zádům, pružiny jsou prodyšné

25.2.2021

Pružinové matrace a pěnové matrace spolu již několik let vedou bitvu o vyšší oblíbenost. Na to, která z nich je lepší, však globální odpověď neexistuje. Rozhodnout se pro jednu lze jedině na základě našich individuálních potřeb a možností.

Komfort vyžaduje každý

Negativní zkušenost se starším typem pružinové matrace máme, minimálně z tábora, asi každý. Postel, resp. matrace vrzala celou noc, takže pokud jste nechtěli vzbudit spolubydlící, nesměli jste se ani o píď hnout, navíc jste se ráno pravděpodobně vzbudili s bolavými zády. Moderní pružinové matrace jsou ale velmi pohodlné. Konkrétně pak taštičkové matrace, které napomáhají rovnoměrně rozložit váhu a jsou tak ideální pro jedince s ortopedickými potřebami.

V případě mikrotaštičkových pružinových matrací je zásadní měkkost. Ta už ale spoustě lidem nevyhovuje. Naopak pěnové matrace, které používají tzv. studené pěny, jsou charakteristické pro svoji tvrdost, která uleví vašim kloubům. Matrace s paměťovou pěnou se zase působením tepla lidského těla přizpůsobí vaší anatomii.

Poměr cena/kvalita

V případě výběru matrace se rozhodně nedoporučuje šetřit. Není to věc na jedno použití. Pokud ale přeci jen nechcete nějak výrazně zainvestovat do matrací, ušetřit se dá vždycky. Mezi nejlevnější matrace patří klasické typy pružinových matrací, ty by ale neměly být užívané pro každodenní spánek, spíše se hodí pro příležitostné spaní, např. na chatu.

Další poměrně levnou záležitostí jsou paměťové matrace PUR, které jsou zároveň i velmi lehké, mají však jednu zásadní nevýhodu a tou je, ve srovnání s jinými materiály, nižší životnost. Ve střední cenové kategorii pak nalezneme již zmíněné taštičkové pružinové matrace, které mají vysokou nosnost a vydrží poměrně dlouho. Mezi ty nejdražší typy PAK patří matrace s tzv. línou pěnou, ta se vyrábí z visco-elastické paměťové pěny a řadí se mezi nejkvalitnější ze všech.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami