Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Zumba

8.11.2016

ZumbaZumba se poslední dobou stala velmi oblíbeným druhem cvičení, při kterém se rozhodně nenudíte. Je to vlastně kombinace aerobiku a tance. Za hodinu cvičení v doprovodu latinsko-americké hudby si osvojíte různé taneční prvky z rychlých či vášnivých tanců, jako jsou  například salsa, mambo, samba.

Nejdříve se začíná tancovat na pomalejší hudbu, která je pak vystřídána rychlejšími rytmy. Právě díky střídání pomalého a rychlého tempa dochází k intenzivnějšímu spalování tuků. Při cvičení musíte zapojit většinu svalů, takže posílíte i některé svalové partie.

Zumba je velmi zábavná a při tancování můžete zapojit i vlastní fantazii. Není to o dodržování přesných kroků a opakování po lektorce, ale můžete být kreativní a sestavu si přizpůsobit svému vlastnímu tempu. Při cvičení se určitě zapotíte, uvolní se vaše negativní energie, zapomenete na starosti, zvedne se vám nálada, ale hlavně se můžete cítit sami sebou a posílit tak vlastní sebevědomí.

Na každou písničku se cvičí jiná sestava, proto si tak vyzkoušíte různé druhy tanečních kroků. Jednotlivé sestavy se pak v průběhu několika lekcí opakují, takže si je rychle osvojíte a lektorka přidává každou hodinu novou sestavu, takže pořád je, co se učit.

Jestli se vám zumba zalíbí, záleží hlavně na lektorce, která předcvičuje. Proto je dobré, vyzkoušet si více kurzů s různými lektorkami a pak si vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje. Každá lektorka má také svůj vlastní styl hudby.

Zumba je navštěvovaná převážně ženami, ale muži také nejsou výjimkou. Na hodinu cvičení si s sebou nezapomeňte vzít dostatek tekutin, nejlépe neslazenou vodu a hlavně ručník.  Na sebe si vezměte pohodlné oblečení, jako sportovní tričko, elasťáky, šortky, případně i sukni.  Jako obuv stačí botasky či tenisky.

O hodinu zumby je velký zájem, proto doporučuji,  si ji rezervovat dopředu, protože kurzy bývají často obsazené.

Kdo, i po tomto článku váhá a není si jistý, že zumba  je to „pravé ořechové", ať neváhá a vyzkouší si ji. Zumba je prostě in, takže hurá do ní.
 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami