Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Posilněte si svou imunitu přísunem přírodních vitamínů

8.11.2018

Sychravé podzimní počasí je neodmyslitelně spjaté s nachlazeními, chřipkami a angínami. Jak těmto onemocněním předcházet? Nejlépe vitamíny ze zdravého jídelníčku, který je bohatý na vitamínové bomby v podobě ovoce a zeleniny.

Dávejte přednost sezónnímu ovoci

I když jahody vypadají celoročně lákavě, v zimním období zpravidla už nemají svou typickou sladkou chuť. A zároveň míra vitamínů je na velmi nízké úrovni. Šťavnatost a dostatečnou zásobu zdraví prospěšných látek naleznete na podzim v jablkách, hruškách a švestkách. Ze zeleniny jsou to například brambory, celer nebo kapusta.

Ovoce jako zdroj energie

Ať dáváte přednost českému nebo exotickému ovoci, můžete si být jisti, že je velkou zásobárnou energie. Obsahuje značné množství sacharidů, které mu dodávají příznačnou sladkost. Zejména sportovcům je doporučována po náročném fyzickém tréninku konzumace banánů. Jsou bohaté na minerální látky, mezi nimiž převažuje draslík, hořčík a železo. Z vitamínů to jsou důležité vitamíny B6, C a E.

Novinky v řadách exotického ovoce

Český trh je neustále zásoben novými druhy cizokrajného ovoce. Mezi favority, jež si rychle získaly na oblíbenosti, patří kaki přezdívané ovocem bohů, karambola s hvězdicovitým průřezem a rambutan pokrytý měkkými ostny.

Kam vyrazit za nákupy?

Ovoce a zeleninu je nejlepší nakupovat od soukromých producentů. U nich budete mít jistotu, že nebude chemicky ošetřeno. Další možností je nákup přes internet. Stačí do vyhledávače zadat velkoobchod ovoce zelenina. Jeho největší výhodou je vlastní produkce se zaměřením na kvalitní sezónní produkty. Zboží je zde skladováno v chladicích boxech, aby neztratilo na čerstvosti. Stačí si pouze v eshopu vybrat, ovoce a zelenina vám následně bude doručena v co nejkratším termínu až domů.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami