Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Pozor na zbytečné oslabování vaší slinivky

4.1.2018

Špatně fungující slinivka má velmi často za následek obezitu. Některé potraviny přitom ke špatně fungující slinivce přispívají. Jaké to jsou a čemu se tedy vyvarovat?

Slinivka v průběhu života

Stejně jako u všech orgánů v lidském těle, i u slinivky dochází v průběhu našeho života ke změnám. Jakmile se narodíme, funguje tento orgán přesně tak, jak má. Jíme totiž přesně tehdy, kdy si to vynutíme. A to přesně to, co chceme a co si naše tělo žádá – mateřské mléko.

TIP: S oslabenou funkcí slinivky si dokáže poradit terapie celostní a čínské medicíny. Zjistěte o ní více a přesvědčte se sami.

S přibývajícím věkem se to však jen a jen horší. Musíme se totiž začít přizpůsobovat systému. A to tak, že obědváme přesně ve 12 hodin, i když nemáme hlad. A naopak když hlad máme, jsme možná právě v situaci, kdy je to nepřijatelné – třeba ve škole.

A v dospělosti si zažívací systém rozhodíme úplně. V práci má jen málokdo z nás čas se zastavit a opravdu v klidu si vychutnat svůj oběd. Proto klidně celý den nejíme a jídlu se věnujeme až večer. Tak do sebe najednou dostaneme velké množství potravy, které náš organizmus musí zpracovat.

A to je pro něj zátěž. Slinivka nestíhá, jídlo v těle začíná kvasit a uvolňují se toxiny. Ty následně přes střevní stěnu putují do krevního řečiště a tím i do celého těla.

Vyhýbejte se smaženému

Abyste funkci své slinivky podpořili, lze doporučit zařadit do svého jídelníčku více obilovin. Obzvláště přitom máme na mysli kroupy, pohanku nebo jáhly. A věřte, že i z takových potravin se dá vytvořit chutná snídaně, oběd i večeře.

Naopak se snažte vyhýbat smaženým kalorickým bombám. Vyřaďte také margaríny, mléčné výrobky a kávu (obzvláště pokud ji pijete s mlékem). Slinivku dále oslabují i nejrůznější barviva, konzervanty, ztužené tuky nebo dochucovadla.

Trápí vás oslabená slinivka? V tom případě vyzkoušejte terapii celostní a čínské medicíny, která vám od těchto potíží dokáže ulevit. Více informací najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami