Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Při nákupu povlečení si všímejte především jeho vlastností

22.3.2021

Mnozí lidé dělají při nákupu lůžkovin zásadní chybu v tom, že hledí pouze na cenu. Neberou vůbec v potaz to, jaké má povlečení vlastnosti, což může vyústit v nepohodlí a nedostatečnou kvalitu spánku. Pak se budí unavení a bez energie, jež je tolik potřebná během celého dne. Výběr povlečení tedy rozhodně nepodceňujte.

Přírodní bavlna je stále vhodným prvkem pro výrobu lůžkovin

Před nákupem nového povlečení do postele je rozumné si ujasnit základní fakta o nejvyužívanějších materiálech. Klasiku už dlouhá léta představuje bavlněné povlečení. Ideální je, pokud jde o stoprocentně přírodní bavlnu. Povlečení z ní je příjemně hebké a měkké, navíc má solidní prodyšnost, takže dokáže sát pot. Povlečení z bavlny ani není nikterak drahé.

Další bavlněné varianty

Kromě běžného povlečení z bavlny se dnes dají pořídit i různé varianty. Příkladem budiž krepové povlečení. Krep je speciálně upravenou bavlnou. Z hlediska prodyšnosti si zachovává všechny vlastnosti bavlny, velkou výhodou je však vyšší schopnost hřát. Určitě navíc oceníte fakt, že toto povlečení není nutné po vyprání žehlit.

Další alternativou je flanelové povlečení. Je skvělé především pro zimní období, protože má velmi hřejivé účinky tím, že dokonale izoluje teplo. Někomu však může vadit jeho struktura s hustšími a delšími vlasy.

Povlečení z umělých vláken

V současnosti jsou na trhu k dostání také druhy povlečení z umělých tkanin. Asi nejoblíbenějším modelem je povlečení z mikrovlákna. Je mimořádně příjemné na dotyk, navíc má antialergenní vlastnosti, takže jej můžete využívat tehdy, máte-li citlivou pokožku. Nedochází v něm ani k množení roztočů a bakterií. Nevýhodou je trochu vyšší pořizovací cena, což však eliminuje dlouhá životnost materiálu.

Pakliže si pořizujete nový bytový textil, kromě povlečení rozhodně nezapomeňte také na záclony a závěsy. Zpříjemní atmosféru ve vaší domácnosti, zajistí soukromí a také patřičný klid pro noční odpočinek.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami