Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Proč jíst denně jablka aneb Buďte krásná a zdravá

30.4.2018

Už naše babičky říkávaly, že kdo sní alespoň jedno jablko každý den, udrží si dlouho krásu a zdraví. Má toto ovoce opravdu tak velký vliv na činnost organismu?

Dobře dostupná superpotravina

Jablka jsou jedním z nejdostupnějších druhů ovoce u nás v České Republice. Je k dostání po celý rok v supermarketech, od léta si jej dokonce můžete na mnoha místech natrhat i sami. Zajímavé však je, že nejvíce cenných vitamínů a minerálů se nachází přímo pod slupkou, pokud tedy jablko oloupete, o všechny tyto výživné látky příjdete. Co v něm tedy najdete?

Jablko má velmi velký obsah vlákniny, která je prospěšná pro střeva. Možná i odtud pochází výrok, že si udržíte krásu. Stav střev se totiž výrazně odráží na stavu pokožky těla. Jablka jsou také plná draslíků, který je zodpovědný na správnou funkci svalů a ledvin. Kromě něj je zde přítomné i množství vápníků a hořčíku. Z vitamínů je nejvíce zastoupen vitamín C, A a B6. I když jsou jablka většinou sladká, nemusíte se bát je zařadit každý den na jídelníček – jedno jablko obsahuje v průměru pouze 50 kalorií. Každodenní konzumací jablek posílíte imunitu a nervovou soustavu, napomůžete správné hladině cholesterolu a upravíte tak krevní tlak.

Syrová jsou nejlepší

Jablka se mohou konzumovat samostatně, mnoho receptů je využívá k vaření či pečení, ale nejlepší je vždy jíst je syrová. Co však v případě, že nemáte rádi slupku? Přidejte je do smoothie. S kvalitním mixérem slupku v nápoji ani nepoznáte!

Jablečné smoothie

3 jablka

2 mrkve

½ citronu

1 šálek baby špenátu

Skořicové smoothie

3 jablka

250ml mandlového mléka

2 banány

Skořice

Smoothie s kopřivou

1 šálek kopřiv

1 šálek zeleného čaje

2 jablka

1 banán

Zázvorové smoothie

1 šálek malin

2 jablka

zázvor

med

1 bílý jogurt

½ šálku vody

Vhodný pomocník

Na vytvoření zdravých smoothies je nepostradatelný kvalitní mixér. Existuje však široká nabídka mixérů – jak si z ní vybrat? Jednoduše vsaďte na mixér Orava RM-2000, který se může pochlubit motorem o výkonu 2000 W. Mixér je vybaven šesti čepelovým nerezovým nožem, který si poradí s jakýmkoliv typem ovoce i zeleniny. Rozmixuje do hladka dokonce i obiloviny či led. Součástí je nádoba o objemu dvou litrů. Mixér se hodí nejenom na přípravu smoothies, ale také na omáčky, polévky, dětské přesnídávky, pomazánky či dezerty. Výhodou je také jednoduché čištění, demontovatelné díly lze mýt v myčce nádobí.

Pokud by vás mixér Orava RM-2000 zaujal, najdete jej na www.orava.info.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami