Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Proč není třeba obávat se menopauzy

18.9.2017

I když menopauza (jinými slovy přechod) snad žádné ženě nezní příliš pozitivně, není třeba se tohoto důležitého milníku obávat. Neznamená to totiž, že je žena stará a už nic nezvládne. Právě naopak.

Jak na vás menopauza působí

V případě, že se řadíte spíše do mladší generace, zřejmě vás menopauza ještě nezastihla. Takoví lidé ji obvykle vnímají jako vstup do stáří a konec aktivního života. Patříte-li do druhé skupiny žen, které již menopauzou prošly nebo procházejí, možná máte pocit vnitřního vyhoření.

Život vám znepříjemňují návaly horkosti, pocit hořkosti a zbytečnosti. A to z toho důvodu, že svému tělu nerozumíte a nevíte, jaké možnosti vlastně v tomto životním období máte. V obou případech vám může pomoci přístup netradiční medicíny.

2 životní fáze

Život každé ženy lze rozdělit do dvou fází. Ta první běží do 49 let vašeho života. V tomto období každý měsíc ztrácíte obrovské množství energie prostřednictvím menstruace. Výjimkou je období těhotenství, kdy menstruace utichá a vy tak máte možnost svoji energii věnovat dítěti. V této fázi života každá žena poznává a objevuje své limity. Naučí se pracovat se svým egem. Jakmile potká svého partnera, učí se lásce, empatii a pokoře. A to později uplatňuje i v mateřství.

Jakmile však dospěje do věku 49 let, její vývojový cyklus se ukončí. Menstruace zde pomalu ale jistě utichá a žena tak přestává tuto energii vydávat. Pociťuje nárůst síly a moci.

Může se však stát, že žena si tohle všechno neuvědomuje. V takovém případě bude dále pokračovat v bezduché rutině každodenního života. Zasáhne ji vnitřní pnutí, neklid a nervozita.

Partnerská podpora

V každém případě je třeba, aby žena nacházela podporu ve svém partnerovi. Pokud s ním má zdravý vztah, partner ji bude oporou a poskytne jí prostor pro realizaci svých snů. Ale pokud vztah v pořádku není a muž si své partnerky neváží, měla by žena zvážit možnost být sama. Díky tomu bude mít dostatek prostoru pro svůj rozvoj, protože život po menopauze rozhodně nekončí.

Chcete zjistit více informací o přístupu celostní a čínské medicíny? Navštivte web www.netradicni-medicina.cz.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami