Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Rázová vlna zatočí s bolestí a urychlí hojení. Pro jaké diagnózy je vhodná a proč?

22.12.2017

Trpíte bolestmi pohybového aparátu? Ať už je to tenisový nebo golfový loket, bolestivá třísla, Achillova pata, nebo třeba ostruha patní, jakákoli bolest dokáže život pořádně znepříjemnit. Trápení je zbytečné, pomoc může být nečekaně snadná. Vyzkoušejte jednu z nejúčinnějších současných léčebných metod, která může podstatně ulehčit vašemu pohybovému aparátu. Je jí rázová vlna.  

Co je rázová vlna?

Jedná se o vysokoenergetickou zvukovou vlnu, která přirozeně vzniká třeba při bouřce nebo při letu letadla. Po překonání zvukové bariéry dochází k „výbuchu“, který v sobě nese velkou energii. V lékařství se terapie rázovou vlnou používá už od roku 1980. Jako první se tato metoda uplatnila při rozbíjení ledvinových kamenů, dlouhá léta výzkumu a moderní technologie ji ale posunuly až k léčbě bolestivých oblastí těla.

Jaké jsou hlavní účinky rázové vlny?

Je jich mnoho. Mezi ty hlavní patří biostimulace, urychlení procesu hojení, zrychlení metabolismu, zlepšení krevního oběhu a stimulace tvorby nových cév. Díky této pestré škále pozitivních vlivů se poškozená tkáň regeneruje o poznání rychleji a její kompletní zhojení je zkráceno na minimum.

Výhody léčby rázovou vlnou

Rázová vlna má neuvěřitelnou účinnost léčby – dle typu onemocnění dosahuje až 95 %. Tato časově nenáročná ambulantní terapie je šetrná a pacienti ji dobře tolerují, navíc je bez jakýchkoli vedlejších účinků. Jedná se o fyzikální a pouze biologickou metodu, kterou obvykle není nutné doplňovat injekční nebo farmakologickou léčbou. Po terapii si budete užívat zdravý a nebolestivý pohyb.

Jakým způsobem rázová vlna léčí?

Místem vzniku rázové vlny je hlavice přístroje. Odtud pak proniká dále do kůže. Průniky vln usnadňuje aplikace kontaktního ultrazvukového gelu. Musí překonat bariéru, odpor kůže a podkoží a dostává se dále do těla. Hloubku průniku rázové vlny, která je v rozmezí 1 až 12 cm, ovlivňuje použití vhodné koncovky.

Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů

Bojíte se, že vaše diagnóza je příliš závažná či nezvratná, a že vám terapie rázovou vlnou nemůže pomoci? Neklesejte na mysli. Výzkumy i dlouholeté zkušenosti potvrzují, že patologické změny úponů šlach, vazů, kloubních pouzder, svalů atd. jsou po použití této metody odstraněny. Už po první či druhé aplikace dochází u 80 % klientů k výraznému útlumu bolesti až k jejímu úplnému vymizení.

Kde všude léčba rázovou vlnou pomáhá?

Ať už vás bolí ruce, nohy nebo záda, rázová vlna s trápením zatočí. Vyřeší vaše potíže v oblasti krční, hrudní a bederní páteře a kříže, poradí si s kyčelním, kolenním či ramenním kloubem. Hojí se vám pomalu nebo opožděně zlomenina kosti? I v takové situaci je terapie rázovou vlnou úlevnou pomocí. Zkrátka jakékoli problémy v oblasti pohybového aparátu jsou její doménou. Výhodou je, že ji můžete využít jak v situaci, kdy léčbu zahajujete, tak tehdy, kdy přes běžně užívanou léčbu vaše potíže přetrvávají.

Kde všude se s léčbou rázovou vlnou setkáte?

Všude tam, kde jen může pomoci. Mezi obory, které na ni nedají dopustit, patří ortopedie, revmatologie, fyzioterapie, sportovní medicína nebo rehabilitace.

Více o léčbě rázovou vlnou si můžete přečíst v našich odborných článcích na stránce fyzioterra.cz. Fyzioterra je nově otevřené centrum fyzioterapie v Praze 9, které se zabývá nejen diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového aparátu, ale pomůže vám i v otázkách estetické dermatologie, jako je korekce vrásek nebo problematika celulitidy. 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami