Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Romantika, historie a odpočinek v jednom

8.12.2015

To a mnohem víc vám pro vaši dovolenou zajistí město Loket s nedalekým stejnojmenným hradem. Výstavba města i hradu se datuje do třináctého století – na své si tedy přijdou nejen milovníci romantických výhledů, které zajistí překrásná okolní příroda, ale i milovníci historie. Středověké město se dochovalo do naší doby s minimem přestaveb a zachovalo původní použitou architekturu. Hrad Loket, který proslul jako významné vězení, zažil mnoho přestaveb s ohledem na využití hradu jednotlivými majiteli, ale žádná z přestaveb mu neubrala na jeho monumentální kráse a historickém i kulturním významu. V letech 1792 - 1948 byla část hradu přeměněna na státní vězení.

Nejen historie

Zajímavostí, kterou žádný z návštěvníků hradu nemůže vynechat, je expozice pozůstatku největšího meteoritu, který dopadl na nádvoří hradu údajně v roce 1422. Meteorit, který dostal název Purkrabí, vážil původně 107 kilogramů a patří k raritám v této oblasti.

Lázně Karla IV.

V nedaleké vzdálenosti je možné navštívit i Karlovy lázně, které podle pověsti vznikly právě při jedné z loveckých výprav panovníka Karla IV. z hradu Loket. Po té, co králova družina bloudila v rozlehlých lesích, objevili vyvěrající horký pramen, který král označil jako léčivý. Díky jeho léčivé moci zde král nechal vybudovat město a lázně, které fungují i v současnosti.

Návštěva hradu, přilehlých měst a nedotčené přírody je vhodná po celou dobu roku, bez ohledu na roční období. V zimě i v létě jsou pro vás k dispozici kulturní zážitky podtržené hlubokými lesy nabízejícími pestré procházky a výlety. Ubytování je pro vás přichystané přímo ve městě Loket.

Ubytování v penzionu Ulrika vás příjemně překvapí domácí atmosférou a bohatou snídaní vzhledem k přívětivé ceně. Samozřejmostí ke hifi a strategická poloha, kterou oceníte při plánování výletů do okolí.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami