Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Sezóna pěstitelů je tady! Máte již vše připravené?

18.3.2022

S příchodem jara začíná radostné období všem milovníkům domácího pěstování. Jinak tomu není ani tento rok, takže doufáme, že jste na sezónu pečlivě připraveni. Rychle pořiďte všechny zbývající potřeby, aby vám neutekla vhodná doba pro předpěstování. Co vše se vám bude hodit?

Vše začíná od semínka

Cesta všech plodin začíná od kvalitního semena. Již v této fázi si musíte dávat pozor na správný výběr od kvalitního prodejce. Ať už se jedná o semena paprik, semena chilli či třeba semena rajčat, rozhodně kupte pouze ověřené značkové zboží. Tím si zajistíte dobrý základ pro vaše rostlinky.

V tomto období si při nákupu dávejte také pozor na správný čas předpěstování pro jednotlivá semena zeleniny. Některé druhy se totiž nevyplatí začít v tomto měsíci pěstovat, protože pro ně vhodná doba již odzvonila. Vybírejte tudíž semena a osiva toho druhu, který má ideální dobu pro předpěstování nyní.

Dopřejte mladým rostlinkám vhodné podmínky

Klíčení by mělo probíhat v teple za oknem a ideálním médiem pro tento proces jsou rašelinové tablety. Ve fázi, kdy začnou kořeny mladé rostliny pronikat skrz stěny tablety, je na čase je přesadit do menšího květináče.

Nezáleží, zdali pečujete o semínka chilli nebo například semena rajčat odolných proti plísni, mladé rostlinky raději ještě chvíli držte v teple domova. Počkejte, až povyrostou a jejich stonek zesílí, přičemž až poté jim dopřejte venkovní prostory. Zmíněným postupem zajistíte jejich zdravý start do života a budete se moci těšit na kvalitní úrodu.

Pokud sháníte spolehlivá semena, navštivte stránky dobrasemena.cz. Zde si vybere vážně každý pěstitel a ihned na první pohled vás zaujme ohromný výběr všemožných potřeb pro všechny zahrádkáře. Nezapomeňte poskytnout svým rostlinám potřebnou péči, abyste si poté mohli užít velkou úrodu.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami