Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Štěňátko je novým členem rodiny. Co vše potřebuje?

13.1.2016

Pes je nejlepší přítel člověka. Pořídit si štěňátko přináší spoustu radosti, na druhou stranu také spoustu starostí a povinností. Před samotným příchodem nového člena rodiny byste měli koupit potřebné vybavení, jako je komfortní pelíšek, obojek, plenky, granule a pamlsky. V následujících řádcích vám prozradíme, na jakou výstroj byste neměli zapomínat.

Pelíšek

Štěňátka během dne spí a odpočívají mnohem častěji než dospělí psi, a proto byste neměli zapomínat na místo pro odpočinek. Když roztomilé zvířátko ulehne do pelíšku, je v teple a jeho klouby a kosti jsou chráněny před chladem. Pelíšky jsou potažené voděodolným a nepropustným potahem, který chrání matraci před vniknutím vody.

Plenky

Jestliže jste si pořídili štěňátko do bytu a obáváte se, že ve všech místnostech zanechá své značky, sáhněte po jednorázových papírových plenách. Jsou praktické, pohodlné a ekologické. Disponují pružným lemem, a tak pejska nijak plena neškrtí a nepřekáží mu.

Obojek

Mezi základní potřeby pro štěňata patří také obojek, respektive postroj. Namísto klasického obojku, který se dává kolem krku, se u mladých psů používají postroje. Nespornou výhodou je, že se štěňátko neškrtí a nevyvleče se.

Granule

Neměli byste zapomínat na stravu, která ovlivňuje vývin a zdraví zvířete. Štěňátka potřebují vyvážnou porci energetických složek, bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Granule jsou menší, aby se lépe polykaly, a měkčí, aby štěněti nevypadaly zuby. Granule pro štěňata se rozdělují ještě na dílčí podkategorie, a to podle velikosti plemene (granule pro štěňata malého, středního a velkého plemene).

Pamlsky

Malí pejsci si zaslouží pamlsek, například když vás poslouchají nebo když mu chcete udělat radost. Mezi oblíbené pamlsky patří buvolí kostičky, žvýkací, masové či výcvikové pochoutky.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami