Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Sushi a zdravý způsob života? Ve stylové sushi restauraci najdete oboje

4.4.2017

Sushi – delikatesa, která se s ničím nedá srovnat, ať už se jedná o kombinaci chutí nebo hru barev. Pokud je sushi precizně připravené, je radost jej ochutnat i na něj pohledět. Pro přípravu je však třeba použít kvalitní a čerstvé suroviny, které se musí náležitě a ve správném poměru zkombinovat, aby došlo právě k onomu unikátnímu spojení chutí, vůní a také barev. A praxe je v tomto případě ten nejlepší učitel.

Sushi a jeho konzumace je součást zdravého životního stylu a nezřídka je vyhledávaným pokrmem také mezi gurmány a milovníky neobvyklých či exotických pokrmů. Pokud i vy toužíte zakusit něco netradičního nebo nového, svěřte své chuťové pohárky do rukou skutečných profesionálů na japonskou a asijskou kuchyni. Pasy nechte doma, navštivte restauraci Sushi Upgrade Praha, která sídlína Opletalově ulici v Praze 1. Pravda, není to jediné sushi v Praze, ale na této adrese najdete jedno z těch nejlepších v rámci města. Uvidíte, že sushi a další jídla z japonské kuchyně od těchto zkušených odborníků ve svém oboru si jednoduše zamilujete.

Výroba sushi

Základní surovinou pro výrobu sushi je rýže, ale rozhodně nemůžete vzít tu první z akčního letáku, která vám přijde na oči. Je zapotřebí použít speciální japonskou rýži, která lepí a je kulatá. Běžná dlouhozrnná rýže, která je dostupná v našich obchodních řetězcích rozhodně není ta pravá.

Rýže se posléze balí do mořské řasy, pro dokončení se pak využívají nejrůznější druhy syrových ryb a mořských plodů, jako kupříkladu losos, tuňák, krabí tyčinky, krevety, úhoř, pražma sardinky, kaviár aj. nebo zelenina (okurka, ředkev, chřest), často se v sushi nachází rovněž avokádo, sýr nebo vaječná omeleta. Pro dochucení je typicky k dispozici kvalitní sójová omáčka nebo wasabi (ostrý japonský křen). Zázvor slouží jako potravina pro neutralizaci chuti mezi jednotlivými kousky sushi.

Sushi – je opravdu tak zdravé?

Podíváme-li se na zmíněné potraviny, nemůže být o prospěchu sushi na lidské zdraví pochyb. Co však konkrétně našemu tělu sushi přináší za látky a minerály? V první řadě se jedná o tak zvané nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny (proteiny), z minerálů pak jód, fosfor, vápník, vitaminy D, A, B12 atd. Konzumenti se navíc mohou pochlubit lepším oběhovým systém, často se také uvádí informace, že sushi funguje do určité míry jako prevence proti mozkové příhodě, infarktu a ucpaným cévám.

Jaké máme základní druhy sushi?

Vzhledem k výše zmíněným ingrediencím je celkem nasnadě, že existuje velký počet druhů, ze kterých si můžete vybírat podle chuti. Mezi nejznámější druhy, které se v restauracích servírují nejčastěji, patří:

·         Maki – základ sushi, které je velice oblíbené, rolky jsou složené z rýže a ryby (syrové či tepelně upravené) nebo zeleniny, zamotané v mořské řase, která se následně krájí na 6 stejných kusů

·         Temaki – z mořské řasy je vytvořen kompaktní kornoutek, který se naplní nejrůznějšími ingrediencemi (rýže, kousky ryb, avokádo). Představuje tak jakousi „japonskou sushi tortillu“.

·         Nigiri – rýžový váleček, na kterém je položený plátek ryby, dále zelenina či vaječná omeleta

·         Sashimi – speciální sushi bez rýže a dalších přísad, je složeno jen z plátků čerstvé syrové či opečené ryby

Má každé sushi svou kvalitu?

Nejrůznější etnické a exotické restaurace u nás zaznamenaly velký boom a nějakou tu sushirestauraci můžete najít takřka na každém rohu. Sushi však stále patří k nejoblíbenějším exotickým jídlům, čehož využívají nejrůznější bistra či rychlá občerstvení, kde se pracuje s nekvalitními surovinami. Když máte hlad nebo jen chuť, jistotou je sushi restaurace, která je na tento typ pokrmů speciálně zaměřena.

Restaurace Sushi Upgrade sídlí v centru Prahy na Opletalově ulici, č. p. 29. Pokud se vám nechce z pohodlí domova, využijte nabídku rozvozu. Sushi a další japonské či asijské speciality pro vás připravují zkušení kuchaři s mnohaletou praxí. Všichni pracují s kvalitními a čerstvými potravinami z místních trhů, takže máte jistotu nezaměnitelné chuti a prvotřídního zpracování přesně tak, jak se dle japonské tradice sluší a patří.

Další informace, mimo jiné také jídelní lístek, najdete na webových stránkách www.sushiupgrade.cz.

Zpět na výpis článků






Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami