Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Tea Tree Oil, pomocník do každého domácnosti

18.9.2015

Slyšeli jste už o Tea Tree Oil? Zázračný olejíček, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Jedná se o nejsilnější přírodní antiseptikum, které napomáhá k řešení mnoha zdravotních problémů. Často ovšem bývá zaměňován s čajovým olejem zvaným Tea Oil, který je sladký, jedlý a lisovaný ze semen čajovníku čínského. Při nákupu tak rozlišujte Tea Oil a Tea Tree Oil.

Tea Tree Oil je čirá až světle zlatá kapalina, která je typická zejména svou specifickou vůní. Olejíček se vyrábí z listů kajeputu střídavolistého neboli Melaleuca alternifolia. Tato rostlina se nachází v Austrálii, zejména na severovýchodním pobřeží Nového Jižního Walesu. 

Kdy se Tea Tree Oil objevil?

Takzvané tradiční čajové stromy byly využívány v medicíně již od pradávna. Pomocí jejich rozdrcených lístků léčili původní obyvatelé východní Austrálie kašel a nachlazení. Zároveň se tyto listy dávaly na rány a přikrývaly obvazem. Díky tomu došlo k rychlejšímu zahojení a dezinfekci. Komerční využití oleje ovšem započalo až ve dvacátých letech 20. století, kdy se začal vyrábět z již zmíněného kajeputu střídavolistého. Ten se ručně stříhal a destiloval na provizorních soupravách, kde se zatápělo pomocí dřeva.

Druhá světová válka způsobila pokles poptávky po produktu a zájem stoupl až v sedmdesátých a osmdesátých letech, kdy se rozvinulo komerční pěstování, které přispělo k zavedení mechanizace.

Na co všechno lze Tea Tree Oil použít?

Jak již bylo zmíněno, olejíček působí protizánětlivě a mírně znecitlivuje pokožku. Používá se tak především k ošetření drobných poranění, odřenin a škrábanců, či na popáleniny. Zároveň má intenzivní repelentní účinek, odpuzuje klíšťata i vši a lze pomocí něj léčit bodnutí hmyzem či dezinfikovat ránu po zakousnutém klíštěti. Tea Tree Oilmůžete využít také na léčbu oparu, bradavic či kožní mykózy. Při kombinaci Tea Tree a vody lze vytvořit roztok pro léčbu bolestí v krku, rýmy či paradontózy.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami