Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Teď je ten správný okamžik začít

8.1.2014

MotivaceVánoce jsou za námi, stejně jako oslavy Silvestra a příchodu roku 2012. Mnozí z nás sčítají škody napáchané na postavě několikadenním přejídáním a dávají si novoroční předsevzetí.

Přestože řada z nás tvrdí, že už si žádná předsevzetí nedává, stejně je pro nás nový rok určitou nadějí na změnu k lepšímu. Když se rozhodneme začít hubnout, změnit svůj životní styl nebo pravidelně cvičit, většinou hledáme příhodný čas, kdy tuto změnu odstartovat. Čekáme na pondělí nebo první den v měsíci apod.  A tak využijte tuto výjimečnou dobu, začátek roku, a pojďte se pustit do změny, která pozitivně ovlivní Váš život.

Rozpoznejte včas možné překážky na cestě k dosažení Vašeho cíle a vyhněte se jim:

1/ Hrajte se sebou fair play

Znáte ten pocit, když dochází vůle a hravě Vás napadá hned několik pádných důvodů, proč si dát čokoládu nebo nejít cvičit? „Stejně zase přiberu."  „Už takhle z toho života nic nemám a ještě si budu odpírat to či ono?" To jsou jen zkoušky, které Vám přichází do cesty, abyste si mohli dokázat, jak jste sami pro sebe důležití.
Před každým rozhodnutím se ujistěte, že změnu chcete kvůli sobě a připomeňte si to, až přijde test Vaší silné vůle.
Někteří z nás podvádějí sami sebe tím, že před ostatními dodržují zásady zdravého životního stylu, ale jakmile jsou chvíli sami a nikdo je nemůže zkontrolovat, hřeší o sto šest. U svých klientů jsem se s tím několikrát setkala. Co je horší, že se toto stává i u lidí, kteří trpí např. cukrovkou a zásady zdravé životosprávy dodržují vždy jen týden před kontrolou u lékaře.

Chcete-li uskutečnit v životě jakoukoli změnu, dělejte to v první řadě pro sebe a kvůli sobě. Jen tak, můžete uspět a být spokojeni.

2/ O čem nevím, to neexistuje

Oddalování pravidelných prohlídek u lékaře nebo úpravy stravovacích návyků, to je další velmi častý jev. Mnoho lidí, se kterými jsem se ve své praxi setkala, řešila své problémy „útěkem". Zavírat oči před svou již vzniklou cukrovkou, vysokým tlakem nebo obezitou, je stejné jako čekat ve frontě na závažné zdravotní komplikace, které nás mohou stát i život.

Nestoupneme-li si na váhu proto, abychom neviděli pravdu, opět podvádíme sami sebe. Stejně cítíme, že máme problém. Tak proč se mu nepostavit čelem a nevyřešit ho jednou provždy?

3/ Vybírejte si trvalá řešení

Zapomeňte na diety. Nárazový režim, ve kterém se budete trápit hlady nebo speciálním jídelníčkem, se na Vašem organismu podepíše obrovským stresem, ze kterého se Vaše tělo bude dostávat další dlouhé týdny.  Po krutých dietách se navíc dostavuje všudypřítomný jojo-efekt.
Sáhněte raději po komplexním řešení, které je pohodlné, trvalé a příjemné.

4/ Chci změnu, ale nevím, jak začít

Nemusíte si sestavovat prvotřídní strategický plán. Prostě nějak začněte. Každý krůček, který Vás posune vpřed, Vás bude zároveň inspirovat.

Zde je na místě citát A. Schopenhauera: „Každý člověk považuje hranice svého vlastního zorného pole za hranice světa." Nikdo nemůže vědět všechno. Od toho jsou tu specialisté, kteří se neustále vzdělávají v různých odvětvích právě proto, aby Vám poradili, jak na to. Nebojte se jich zeptat.

5/ Neztrácejte naději a víru

Často za mnou přichází lidé, kteří vyzkoušeli vše možné a pomalu už ztratili víru, že by mohli svůj problém vyřešit. Poslání lidí v pomáhajících profesích je mimo jiné i navracet naději.

Zenový mistr řekl, že lidé, kteří chtějí opravdu udělat změnu ve svém životě, mají velkou víru, velké pochybnosti a velkou touhu.
Do nového roku Vám přeji, abyste i Vy měli velkou víru a touhu něco dokázat a nebáli se pochybností. Jsou důkazem, že kráčíte po cestě za splněním Vašich snů.


Autorka: Anna Melenová
beauty & lifestyle specialist
společnosti Top Solution

 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami