Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Trápí vás špatný sluch? Pořiďte si naslouchátko

20.3.2020

Velkou část starší generace, ale i mnoho mladých lidí sužují starosti se špatným sluchem. Jde o značně omezující stav, který vás může limitovat při běžných denních činnostech. Abyste zlepšili pomocí uší vnímání svého okolí, je dobré si v určitých případech opatřit naslouchátko.

Jaké typy jsou na trhu?

Při výběru naslouchátka máte možnost zvolit si hned z několika druhů. Nejjednodušší jsou analogové modely. Tato naslouchátka pro seniory a nedoslýchavé stále patří k nejvyužívanějším. Je u nich důležitá kooperace s foniatrem, který vám příslušný analogový obchod naslouchátek poupraví dle potřeby. Tato zařízení však nejsou nejcitlivější a nejspolehlivější.

Lepší variantou jsou digitální naslouchátka pro seniory a nedoslýchavé. Dají se naprogramovat tak, aby byla maximálně účinná pro každého uživatele. Zároveň při správném nastavení netrpí různými nešvary, jako jsou zpětná vazba apod. Minimalizuje se u nich i riziko okolních ruchů, což je častým neduhem pro analogové přístroje. Je ale nutné počítat s tím, že se jedná přeci jen o trochu dražší modely. Velkou předností digitálních naslouchátek je rovněž fakt, že je můžete snadno regulovat pomocí dálkového přístroje.

Při nošení naslouchátek musíte mít dobrý pocit

Při výběru naslouchátek je důležité, aby byla maximálně pohodlná a jejich nošení vás nijak nelimitovalo. Je možné zvolit modely, které se umisťují přímo do ucha, jiné se aplikují za ucho. V případě, kdy nechcete naslouchátko dávat příliš na odiv, což je logické, je vhodné si pořídit zvukovodová naslouchadla. Při správné aplikaci jsou nejen téměř neviditelná, ale zároveň o nich sami jako uživatelé prakticky nebudete vědět, natolik jsou pohodlná.

Výběr sluchadel a naslouchátek vždy konzultujte se specialisty. Samotné přístroje se pak bez problémů dají pořídit v mnoha tuzemských obchodech. V poslední době jsou k dostání už i v eshopech, kde se navíc mnohdy dají zakoupit za výhodné ceny.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami