Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Trápí vás viscerální tuk? Poradíme vám, jak se ho zbavit

28.7.2018

Když se řekne tělesný tuk, většina z nás si vybaví nevzhledné faldy. A to obvykle na břiše. Málokdo však již tuší, že ve skutečnosti existují tělesné tuky dva – ten podkožní a poté zákeřnější viscerální. A právě na druhý případ tuku se v tomto článku zaměříme. Jak poznáte, že se vás týká a je na čase zakročit?

Jak viscerální tuk odhalit

Viscerální tuk symbolizuje takový druh tuku, který se skrývá v útrobách našeho břicha. Právě zde obaluje životně důležité orgány, jako jsou játra, střeva nebo srdce. Jeho nadměrné množství poté může vést k tomu, že pomalu, ale jistě do krevního řečiště uvolňuje toxické látky. A ty se následně mohou podepsat na řadě zdravotních problémech.

Viscerální tuk nejjednodušeji odhalíte u profesionálního nutričního terapeuta. Zpozornět by přitom měly zejména ty osoby, které mají postavu ve tvaru jablka. Pokud tedy máte větší bříško, je velmi pravděpodobné, že se s větším množstvím viscerálního tuku potýkáte. Příčinu vzniku viscerálního tuku bychom přitom mohli hledat především v nadměrné konzumaci sacharidů, cukrů a škodlivých tuků.

Stravujte se správně

Viscerální ani podkožní tuk nikdy nezhubnete ze dne na den. Jedná se spíše o běh na delší trať. V prvé řadě je třeba celkově změnit svoji životosprávu a více myslet na to, co jíte. Skladbu jídelníčku nemusíte hned měnit radikálně. Efektivnější pro vás bude, když začnete malými nenásilnými krůčky a postupem času již pro vás zdravá strava bude přirozená.

V první vlně hubnutí zaměřte svoji pozornost na konzumaci bílkovin, které se podílí na tvorbě svalové hmoty a celkově zrychlují metabolismus. Bílkoviny můžete přijímat například v podobě drůbežího masa, vajec, tofu nebo luštěnin. Jezte pravidelně, několikrát denně. Do svého jídelníčku zařaďte také komplexní sacharidy, které mají za úkol organizmus zasytit na delší dobu. Samozřejmě myslete i na dostatečný přísun vlákniny, která se skrývá v ovoci a zelenině. A o dostatečném pitném režimu vám již pravděpodobně ani víc říkat nemusíme.

A věřte, že přílohy k jídlům nemusí být nutně nudné. Vyzkoušejte například jáhly, celozrnné těstoviny, quinou nebo třeba kváskový žitný chléb. S množstvím to ovšem nepřehánějte.

A přidejte pohyb

Celý proces hubnutí pochopitelně nejlépe podpoříte tím, že do svého života zařadíte i pohyb. Doporučujeme zaměřit se převážně na nejrůznější aerobní cvičení, při kterém zapojujete celý kardiovaskulární systém. Do aerobního cvičení spadá například běh, plavání, jízda na kole nebo kolečkových bruslích. Pohyb zařaďte pravidelně a dlouhodobě. Jedině tak docílíte nějakých výsledků.

Více informací ze světa hubnutí a zdravého životního stylu se dozvíte na www.superzdrave.cz.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami